Hlavní navigace

Názor k článku Test: Řezník maso umele zdarma, ale stojí to za to? od Mareš - Ač se to možná vzpírá pochopení zažraného pravičáka,...

  • 22. 11. 2014 16:13

    Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

    Ač se to možná vzpírá pochopení zažraného pravičáka, garantovaná kvalita potravin představuje zájem celospolečenského významu, nehledě na právě panující režim. Z nekontrolovaného prodeje zdravotně závadného masa bude mít stejnou škodu socialistický, komunistický, nacistický, teokratický, fašistický i liberálně-kapitalistický stát.

    Když to zobecním, každý osvícený vládce chce mít zdravé, dobře živené poddané, protože jen tací představují spolehlivou základnu pro budování impéria. Proto taky potravinářské předpisy a dozorující orgány existovaly už za Rakouska - Uherska. Zajisté nehodláte c. a k. úřady nařknout ze socialistického smýšlení, že ne? Kdyby snad přece ano, připomenu topení nepoctivých pekařů ve Vltavě a různé podobné tresty za "nedobrou míru", tolik oblíbené už za krále Václava. To je taky takový prapředek dnešní "socialistické" ochrany spotřebitele.

    Některé hodnoty prostě zůstávají hodnotami bez ohledu na to, kdo je právě u moci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).