Hlavní navigace

Tati, máma byla na záchytce?

15. 4. 2011

Sdílet

 Autor: SXC
Se skleničkou je všechno jednodušší. Člověk se cítí sebevědomější, a zdá se, že toho víc zvládne. Jenže kouzlo funguje jen chvíli. Bohužel žen, které pijí, rok od roku přibývá.

Dokazují to nově i statistiky z kraje Vysočina. Ženy tady zřejmě pijí stále více. Zatímco loni jich za první tři měsíce roku pobylo na jihlavské protialkoholní záchytné stanici 23, letos už jich tam za stejné období prožilo noc 27. „A to přesto, že celkový počet klientů záchytky se za první čtvrtletí meziročně snížil z 299 na 263,“ řekl agentuře ČTK řekl Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, které záchytku provozují.

Všichni podnapilí lidé byli na záchytku umístěni na žádost policistů nebo městských strážníků. Nejmladšímu klientovi bylo 17 let, nejstaršímu 86, nejvíce jich bylo ve věku mezi 41 až 50 lety. Opakovaně policisté na záchytku odvezli 111 lidí, z toho jeden z klientů prožil noc na záchytce pětačtyřicetkrát.

Největším problémem podle lékařů je, že přibývá žen, které pijí na mateřské dovolené, vysokých manažerek a lékařek, které takto řeší velký tlak práce. Nejvyšší počet klientů záchytky na Vysočině byl v prvním čtvrtletí tradičně z Jihlavska, nejmenší zastoupení má Pelhřimovsko.

Mezi lidmi, kteří skončili na záchytce, bylo také devět cizinců. Nocleh v protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě stojí české občany i cizince 4000 korun. Pouhých 51 nocležníků zaplatilo na místě, a to celkem 119 200 korun. Ostatní záchytné stanice v zemi mají obdobné statistiky. I jim každoročně stoupá počet žen, které v zařízení stráví noc, a některé se vrací i opakovaně.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).