Hlavní navigace

Tady se vyrábějí kukuřičné tortilly a pupusa

13. 1. 2017

Sdílet

 Autor: depositphotos.com
Jak vyrobit kukuřičnou tortillu? Úplně snadno, stačí vám jen voda a kukuřičná mouka. Pokud chcete něco lepšího, nechte se pozvat na pupusu.

Příprava kukuřičných tortill není nijak namáhavá ani složitá. Stačí vám jen voda a kukuřičná mouka, dvě složky, z nichž připravíte těsto, ze kterého formujete menší placky. Ty následně opékáte na pánvi, nebo z nich připravíte pupusu. Tak jako to dělají ženy ze Salvadoru. Prostory, ve kterých toto jídlo připravují, by sice nahnaly strach i otrlým potravinovým inspektorům, ale vy si podobnou dobrotu můžete připravit doma, v podmínkách, na které jste zvyklí.

Do připravených syrových kukuřičných placek vložíte jemnou náplň z masa, zeleniny, fazolí nebo sýru ve formě pasty. Poté přidáte další plát těsta a náplň tak zcela zabalíte. Dále je nutné znovu vytvarovat naplněnou syrovou placku do požadovaného kulatého tvaru (nejrozšířenější způsob je prosté přehazování placky z ruky do ruky). Takto připravené placky, široké deset až třináct centimetrů, smažíte nebo opékáte na pánvi (nebo přímo na plátech kamen). Jako příloha se k pupusas obvykle podává rajčatová omáčka a curtido (zeleninový salát s octem z hlávkového zelí, mrkve, cibule). Pupusa je jídlo, které je velmi populární a rozšířené ve středoamerickém Salvadoru.

Použité zdroje: Wikipedia

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).