Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Suchej únor – dokážete měsíc nepít alkohol? od anonym - a proto abych podpořil akci, si dám večer...

 • 6. 2. 2020 10:08

  bez přezdívky

  a proto abych podpořil akci, si dám večer pěkně single maltku a doutník :-)

  Podobné akce jsou výmysly chorých mozků, které si myslí, že něco změní. Pít alkohol je normální, pil se, pije se a pít se bude (tedy pokud nějací i..ti nezakáží zákonem, jako je v některých filmech - lidstvo je na to stupidní dost...)

  Argumentace typu:
  * budu se cítit lépe - nijak nepozoruji, cítím se skvěle furt a jedno jestli vymlasknu lahev nebo ne ;-)
  * více energie a času - ha, to mám i tak
  * čistá hlava a lepší nálada - náladu mám dobrou, nejsem moderní šašek, který trpí moderní depresí, je naštvaný, že prší, je moc vedro atd. Život si užívám plnými doušky. Čistá hlava, to je jako co? :-D
  * lepší spánek - už také mám, spím jako mimino, ikdyž vypiju 1/2 lahve whisky, jsem druhý den svěží a v pohodě,
  * uspokojení z mezilidských vztahů - a kua, to je co za blábol...? :-D Lidi jsou obecně dnes sv***ě, udávají a závidí si. Možná spíše naopak, s přísunem alkoholu se zlepšují.

  Asi bych spíše autorům podobných kravin doporučil, aby se uklidnili, dali panáka a přestali prudit. Pokud jsou abstinenti, tak jak mohou vědět jaký vliv má alkohol na lidský organismus? :-D. Studie o škodlivosti jsou nesmysle, nikdy nejsou testovaní stejní lidé, nemají stejné podmínky apod.

  Závěrem bych asi řekl, že pokud někdo neumí chlastat, tak nechlastá a dá si raději vodu.

  Na zdraví! ;-)

 • 6. 2. 2020 12:21

  Radim

  Jenom ke studiím: proto se studie dělají na velkém množství lidí - aby se co nejvíc omezily ostatní vlivy. Ostatně takhle se testuje všechno. I léky. Dáte lék tisícovce lidem a devíti stovkám se udělá líp. Druhé tisícovce lék nedáte a líp se udělá dvěma stovkám. A z toho můžete začít vyvozovat, že lék nejspíš nějaký vliv má. Pak to párkrát zopakujete a pak budete moc tvrdit, že to opravdu vliv má.
  A to, že je někdo teď abstinent, neznamená, že v minulosti nepil. A naopak. Takže obě skupiny lidí mohou mít osobní zkušenost jak s alkoholem, tak bez alkoholu.

  Plus si dovolím nesouhlasit s tvrzením, že pod vlivem alkoholu se z lidí stávají menší svině. Ale to může být tím, s kým se setkáváte vy a s kým já.

  Jinak proti vašemu tvrzení nemůžu říct nic zásadního. Na zdraví .)

 • 6. 2. 2020 15:27

  bez přezdívky

  velkým množstvím myslíte 1% celkové populace, resp. ještě méně? Z mého pohledu je to naprosto nevypovídající hodnota (myslím průzkumu / studie). Bohužel se to tak dělá a argumentuje se tím, že statisticky vzato... Až na to, že statistika je pavěda, která bere zanedbatelný vzorek dat, nemá stejné podmínky a na základě zkreslených výsledků dělá závěry :-D Když to rozepíši, tak udělám test na 10 lidech, budu do nich lejt 2l tvrdého alkoholu denně. Výsledek bude dejme tomu 80% umrtí. A teď ale vzniká problém v tom, že aby studie byla "směroplatná" a měla nějakou hodnotu, musel bych se vrátit v čase (znal bych ale výsledky "prvního kola") a vzal bych stejné lidi a i veškeré podmínky (životní situace, životní prostředí, prostě úplně vše by muselo být stejné) a jen místo alkoholu bych servíroval vodu. Pak bych mohl říci, ano, alkohol je škodlivý. Jenže tak jak se dělají studie (a jinak to ani nejde) je to, že se berou i jiné testovací subjekty a jsou samozřejmě jiné vstupní podmínky, které mohou (a podle mne i ovlivní) změnit výsledek. Každý organismus jinak reaguje na stres, jinak se vyrovná s alkoholem, někdo žije třeba na území s velkým chemickým znečištění apod (znám lidi, kteří čuchnou ke špuntu a jsou opilí, ale lidi kteří vypijou 2l vína a klidně mohou řídit). A to je to, co jsem myslel v příspěvku, kdy nám jsou předkládána nerelevantní data.

  Ano, i současný abstinent mohl být alkoholik. Ten pak ví, o čem mluví. Osobně mi přijde, že podobné akce právě vymýšlí lidé, kteří jsou teoretičtí alkoholici. Nehledě na to, že to co se uvádí ve článku, jsou subjektivní názory, rozhodně nejsou aplikovatelné na 100% obyvatelstva. Bohužel jsem měl možnost poznat lidi z "uskupení" Avenna, kteří si myslí, že alkohol je démon, káva negativně ovlivňuje auru apod slátaniny...

  Samozřejmě, ne na všechny má alkohol dobrý vliv, znám lidi, kteří jsou agresivní. Ale také znám lidi, kteří jsou mnohem pohodovější a spíše jim "pomůže".

  Asi tak :-)

 • 6. 2. 2020 23:32

  Ostap Bender

  Vážený pane,
  vidím, že o metodách statistických šetření nic nevíte, jinak byste nemohl nazvat statistiku pavědou. To tvrdím naprosto vážně, protože na rozdíl od vás jsem na MFF matematickou statistiku a teorii pravděpodobnosti studoval a vystudoval.

  6. 2. 2020, 23:33 editováno autorem komentáře

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).