Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jedna dvě, klíště jde… Stojí za očkováním v Česku podplacení lékaři? od Jiří - S většinou článku souhlasím - neměli bychom vyžadovat...

 • 17. 5. 2012 8:15

  Jiří (neregistrovaný) ---.krasl.com

  S většinou článku souhlasím - neměli bychom vyžadovat více povinného očkování, než je běžné v západní Evropě. Tu klíšťovku jste vybrala jako příklad trochu nešťastně - pro lidi, kteří chodí hodně do přírody a ročně chytí několik desítek klíšťat, je velmi užitečná (je to jedno z mála nepovinných očkování, které mám). A co se týče anketní otázky - řádek pro mou odpověď jsem tam nenalezl: Nejdřív bych zakázal všechny reklamy na alkohol, potom všechny billboardy u silnic a dálnic - a až v další řadě bych zakázal reklamy na očkování.

 • 17. 5. 2012 11:53

  Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---

  Když už budeme něco zakazovat, zjednodušme to: zakázal bych veškerou nevyžádanou reklamu - tedy takovou, která je konzumentovi zobrazována bez jeho předchozího výslovného souhlasu. Hrozně mi totiž vadí jedna věc: s naším myšlenkovým prostorem se tu nakládá bez našeho svolení, aniž by nám za to byla poskytnuta jakákoliv forma kompenzace. Například majitel domu dostane zaplaceno za to, že si na fasádu pověsí billboard - ale já za to, že se na ten billboard musím denně dívat cestou na nákup nebo do práce, nedostanu nic. Přitom je zřejmé, že předmětem prodeje inzerentům není reklamní plocha jako taková, nýbrž právě náš myšlenkový prostor (jak si může každý snadno ověřit tím, že nabídne libovolné reklamní agentuře reklamní plochu v místech, kde na ni nikdo neuvidí.) :-)

  S tím očkováním je to opravdu diskutabilní... obyvatelstvo si dnes podle libosti courá sem a tam, aniž by se muselo na hranicích podrobovat karanténě. Ještě před dvaceti lety bychom si řekli třeba: kdo dnes potřebuje TBC, když tuberkulóza je v Evropě prakticky minulostí? A když dnes vidím, jaké nemyté pronárody se sem stahují ze všech koutů glóbu, jsem rád, že to očkování mám. Kde je napsáno, že za pět, deset let nebudou stejně aktuální i ostatní vakcíny? Nebudeme se nakonec očkovat (a ještě rádi) třeba proti malárii nebo dýmějovému moru?

 • 17. 5. 2012 14:48

  Izak (neregistrovaný) 193.179.215.---

  1) Ockovani nefunguje, nikdo to nikdy netestoval, ockovani lide dostavaji nemoci proti kterym jsou ockovani, ale aby to nevypadlo blbe, tak se doktor podiva do karty a kdyz je ockovany, nemoc se jmenuje jinak. Aby toho nebylo malo, uspechy ockovani se dokladaji na nemocech, proti kterym se nikdy neockovalo, ale muzou za ne kanalizace, odbory a dostatek vitaminu C, odbory proto, ze se lide dostali vice na slunicko, ktere je zdrave.

  2) krom toho, ze ockovani nefunguje, dokonce i skodi, znam jenom 2 druhy soucasneho ockovani, hlinikem a nebo rtuti. S tim, ze se lide domnivaji, ze hlinik je lepsi nez rtut, ne neni, rtut telo okamzite vylucuje jako prudce toxickou, hlinik jen castecne a pak zpusobi rakovinu etc. rtut kdyz tak zabije, coz je mozna lepsi.
  Na to ze ockovani zabiji jsou studie a treba Japonsko, jez nepodleho kartelum ockovani do 3 let zakazala, coz melo za nasledek, ze jim prudce klesl pocet mrtvych deti, od zavedeni skokove na 1. misto ve svete, jen a pouze zakazanim ockovani.

  3) Rodice, jenz svoje deti ockuji vic nez musi, je zabiji, dnes se vi, za authismus je z hliniku a lze lecit, bohuzel zase jen oxydem hliniku, stejne tak hyperaktivita je z hliniku a mnoho dalsich nemoc, jeste muzu byt rad, ze mi dali rtut. Mnoho deti dostane po naockovani stejne zachavty, jako pri zapalu mozkovych blan, nebot nemaji bilkovinou barieru v mozku a tak jim tenhle toxicky jed jde primo do mozku, proto breci, ne bolesti od vpichu, dokonce by se podle letaku mela davat pri breku proti indikace necim jinym ,ale zadny lekar to nezna a taktez nevi, jak ma hlasit projevy pri ockovani.
  Kdyz se dite osype pri vitaminu C, tak to nahlasi a daji mu to do karty, kdyz ale zarudne a vriska po ockovani, nechava se to tak.

  4) jsou dnes rodice, kteri ockovani odsunou za 3 rok zivota ditete a pred ockovanim jej nedopuji vitaminem C a D, cimz zajisti brutalni a bourlivou reakci na toxicke latky, vetsinou dite dostane prujem, zvraceni, okamzitou teplotu a tyhle toxicke svinstva z tela vylouci

  5) Krome toho, ze neexistuje jedina studie, ktera by prokazovala ze ockovani vubec funguje, dnes staci 10% proti placebu, tak se dokonce ockovani netestuje proti placebu (treba glukoza) ale proti rtuti, nebo hliniku, pak by totiz vyslo na jevo, ze tyhle ockovani pri plnych 60% deti skodi !
  Pritom sance, ze dite dostane nemoc, na kterou umre je pod 1%, mimochodem by umrelo i pri naockovani, jen by byl prubeh jiny, nez pri naockovanem, tot vse. Tedy skutecne klinicke testy, nezavisle klinicke testy davaji za pravdu neockovacum, bylo dokazano, ze homeopatika (jez nefunguji) maji prave o vice nez 60% lepsi ucinnost nez ockovani ... jak je to mocne ? neni to tim, ze homeopatika funguji, je to tim, ze ockovani a potazmo i mnoho leku ve skutecnosti skodi!
  Kdyz nasadite homeopatika proti cukru, dostanete stejnych vysledku a to i u zvirat.
  Zatimco kdyz jednem zviratum davate cukr a jine nechate, tak ty, o ktere se starate maji skvele vysledky, tedy se ukazuje, ze mnohem dulezitejsi je se o nemocneho nejak starat a posilit mu psychiku a rict mu, ze to co mu davaji je zazracny lek a ma mnohem vetsi sanci se vylecit ... WOW ... ano jsou vyjimky, kdy je chemie potrebna.

 • 18. 5. 2012 5:59

  Patrik Chrz

  Očkování že nefunguje? To jako že žádné? Právě díky očkování jsme vymýtili obrnu (která se po rozpadu SSSR opět v některých jeho částech vyskytuje), neštovice a další nemoci. Takže očkování samozřejmě funguje (nevylučuji že u některých nemocí s nižší účinností). Připomíná mi to začátky očkování (právě proti neštovicím), kdy museli lidé být dokonce nuceni státními úřady (např. předvedeni policií), aby se nechali očkovat.

  Jinak se přiznám, že kromě povinného očkování téměř žádné nemám, mám totiž "nižší práh bolesti" :D a tak s jehlou moc kamarád nejsem. Nechal jsem se přemluvit akorát na "žloutenku" a před několika lety na břišní tyfus (kvůli častým cestám do "dalekého" zahraničí), ale ten už mi propadl a nějak se nemůžu odhodlat jít tam znovu :(

 • 18. 5. 2012 8:20

  Jiří (neregistrovaný) ---.krasl.com

  Právě proto jsem nazval příspěvek "Není to tak jednoznačné", ale vidím, že jsou lidé, pro které je všechno jednoznačné, nejsou ochotni vidět a porovnávat názory obou stran, se vším jsou hned hotovi. Z toho mám vždy trochu obavy, protože lidé, kterým je vše jasné, tu několik desetiletí vládli. A mimochodem - do kategorie fanatiků typu "všechno jasné" řadím jak jednoznačné zastánce alternativy, tak jejich ctěné oponenty ze spolku Sisyfos. (A teď to schytám od obou :-) )

 • 29. 4. 2013 13:49

  Mirka (neregistrovaný) ---.dragon.cz

  Ani bych neřekla, že byla vybrána neštastně. Klíšťouvá encefalitida je typická vakcína, kterou se nás snaží výrobci vakcín každý rok strašit. A pokud vezmeme skutečný počet lidí, kteří se jí nakazí, jedná se jen o pár lidí ročně z 10 mil. obyvatel = riziko, že se nakazíte právě vy zanedbatelné. Riziku nežádoucích účinků z vakcíny je ovšem vystavený každý, kdo jí podstoupí. A navýšení počtu nakažených oproti loňsku o 100% je v řádu pár jednotlivců velmi zavádějící údaj! Klíšťata u nás přece přenášejí hlavně boreliozu, na kterou očkování není!

 • 24. 2. 2014 15:50

  Taky skoro doktor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Těch pár lidí je skoro tisícovka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).