Hlavní navigace

Soud: Tvar tyčinky Bounty nelze chránit před konkurenty

9. 7. 2009

Sdílet

Tvar čokoládové tyčinky Bounty nemůže být zapsán jako ochranná známka Evropských společenství. Rozhodl o tom Soudní dvůr ES a fakticky tak zrušil rozhodnutí registračního úřadu z roku 2003. Informuje o tom server Aktuálně.cz „Trojrozměrný tvar tyčinky postrádá rozlišovací způsobilost a společnost Mars neprokázala, že tvar získal rozlišovací způsobilost užíváním v celém Společenství," citovala z rozhodnutí Zuzana Trebulová z tiskového oddělení soudu. Ochrannou známku postrádající rozlišovací…

Tvar čokoládové tyčinky Bounty nemůže být zapsán jako ochranná známka Evropských společenství. Rozhodl o tom Soudní dvůr ES a fakticky tak zrušil rozhodnutí registračního úřadu z roku 2003. Informuje o tom server Aktuálně.cz

„Trojrozměrný tvar tyčinky postrádá rozlišovací způsobilost a společnost Mars neprokázala, že tvar získal rozlišovací způsobilost užíváním v celém Společenství," citovala z rozhodnutí Zuzana Trebulová z tiskového oddělení soudu. Ochrannou známku postrádající rozlišovací způsobilost nelze v zásadě zapsat.

Tvar tyčinky jako ochrannou známku Společenství zapsal v dubnu 2003 registrační úřad OHIM na základě přihlášky společnosti Mars Inc.  Už v prosinci ale proti tomu protestoval německý výrobce čokolády Ludwig Schokolade a podal návrh na prohlášení neplatnosti ochranné známky. OHIM prohlásil zápis za neplatný v říjnu 2007, společnost Mars se následně bránila u soudu.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).