Hlavní navigace

Rodina herečky Richardsonové darovala její orgány na transplantaci

26. 3. 2009

Sdílet

Rodina zesnulé britské herečky Natashy Richardsonové, která minulý týden podlehla zranění po pádu na lyžích, se rozhodla její orgány poskytnout k transplantacím. Chce tam pomoci dalším lidem, kteří bojují o život. Informovala o tom agentura Reuters. Pětačtyřicetiletá Richardsonová zemřela v newyorské nemocnici minulou středu v důsledku nešťastného pádu na lyžích. V době pádu neměla na hlavě ochrannou přilbu.

Rodina zesnulé britské herečky Natashy Richardsonové, která minulý týden podlehla zranění po pádu na lyžích, se rozhodla její orgány poskytnout k transplantacím. Chce tam pomoci dalším lidem, kteří bojují o život. Informovala o tom agentura Reuters.

Pětačtyřicetiletá Richardsonová zemřela v newyorské nemocnici minulou středu v důsledku nešťastného pádu na lyžích. V době pádu neměla na hlavě ochrannou přilbu.

Internetová stránka časopisu People uvedla, že rodina Richardsonové včetně manžela, irského herce Liama Neesona, požádala, aby poté, co byla Richardsonová odpojena od přístrojů, byly její orgány poskytnuty k transplantaci.

Podle přítele rodiny, který si nepřál být jmenován, bylo darování orgánů jednoznačně „v Natashině stylu“. „Strávila spoustu času bojem proti stigmatu AIDS. Někdo takový je přirozeně pro darování svých orgánů. Alespoň tak z té tragédie vzejde něco dobrého,“ dodal.

Podle oficiálních údajů k 25. březnu ve Spojených státech na transplantaci orgánů čekalo více než 101.000 lidí. Odhadem denně zemře 19 pacientů, kteří se transplantace nedočkají.


Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).