Hlavní navigace

Rath hodlá zrušit deset pojišťoven

Sdílet

Středočeský hejtman David Rath hodlá v případě vítězství ČSSD v říjnových volbách sloučit deset pojišťoven do VZP. Informoval o tom server iHned.cz Důvodem pro jejich sloučení podle něj jsou pokuty pro krajské nemocnice. „Je zcela neodůvodněné mít jedenáct pojišťoven, když se všechny chovají stejně i ve správních řízeních kvůli údajnému nevybírání poplatků. Pokud se chovají jako stádo, tak jsou v podstatě jenom dobře placenými trafikami pro managementy, které berou statisícové platy. Proto…

Středočeský hejtman David Rath hodlá v případě vítězství ČSSD v říjnových volbách sloučit deset pojišťoven do VZP. Informoval o tom server iHned.cz

Důvodem pro jejich sloučení podle něj jsou pokuty pro krajské nemocnice. „Je zcela neodůvodněné mít jedenáct pojišťoven, když se všechny chovají stejně i ve správních řízeních kvůli údajnému nevybírání poplatků. Pokud se chovají jako stádo, tak jsou v podstatě jenom dobře placenými trafikami pro managementy, které berou statisícové platy. Proto plánujeme, že všechny pojišťovny po volbách sloučíme do jedné platebny. Tím jen na provozních nákladech ušetříme pět miliard,“ řekl Rath. 

Ještě před dvěma měsíci přitom Rath počítal s tím, že po případných vyhraných volbách ČSSD sloučí „jen“ tři pojišťovny, ve kterých má klíčový vliv stát: VZP, pojišťovnu ministerstva vnitra a Vojenskou zdravotní pojišťovnu. Šéfům pojišťoven, které udělí Rathovu kraji pokutu, pak pohrozil, že přijdou o místo.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).