Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Poznáte v koláčích technický mák? Když je dobře namíchaný, nemáte šanci od h4x0r - Vidíte. Člověk by tak nějak čekal, že při...

 • 6. 11. 2019 11:23

  h4x0r

  Vidíte. Člověk by tak nějak čekal, že při současné úrovni a množství státních úředníků, které si ze svých daní platíme, bude celá záležitost vyřešena ve čtyřech jednoduchých krocích:
  1) Potravinářská inspekce udělá kontrolní nákupy ve většině hlavních řetězců
  2) V laboratoři vzorky analyzují a vyčlení se ty, které obsahují technický mák
  3) Obchody, které tyto falšované máky prodávaly, dostanou pokuty v poměru ke svému obratu, pro řetězce ideálně ve vyšších milionech či desítkách milionů, aby bylo zřejmé, že podobné praktiky jsou u nás tabu a že se nevyplatí to zkoušet s tím, že případná pokuta pak bude řádově nižší než zisky z prodeje falšovaného zboží
  4) Obchody si následně způsobené škody budou řešit s dodavateli a trh se pročistí.

  V praxi to bude tak, že se vyrojí tisíc ouřadů, kteří nám vysvětlí, proč to nejde. Vzorků se odebere pár, analýzy v laboratoři se zpochybní, obchod bude házet odpovědnost na kde koho a ve finále to buď vyšumí, nebo dojde k frašce typu "Řetězec XXX dostal pokutu 10 tisíc Kč za to, že v roce 2019 prodal tři tuny falešného máku". Vítejte v banánové republice.

 • 7. 11. 2019 13:21

  bez přezdívky

  ale jsme jen v 21. století a hlavně v ČR... Kde se raději řeší, jestli pracovnice vykřičených domů budou mít EET. Ale podle EU se u nás prodávají prvotřídní potraviny, jen necelé 3% mají druhou jakost (ikdyž mě to přijde přesně naopak).

  Já jsem ani například nevěděl, že je nějaký technický mák. Na druhou stranu kupuji nemletý a koukám se jak vypadá. Pokud by se mi nelíbíl, raději nekupuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).