Hlavní navigace

Poliklinika Vinohrady přechází na městskou část

Redakce

Zastupitelstvo hlavního města rozhodlo o převodu Polikliniky Vinohrady do vlastnictví Městské části Praha 3. Potvrdilo tak předchozí souhlas rady hlavního města. Poliklinika Vinohrady byla doposud spravována státem prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Podle usnesení vlády z dubna loňského roku přešlo zařízení bezúplatně do vlastnictví Hlavního města Prahy k 1. 1. 2010.

Doba čtení: 1 minuta

Zastupitelstvo hlavního města rozhodlo o převodu Polikliniky Vinohrady do vlastnictví Městské části Praha 3. Potvrdilo tak předchozí souhlas rady hlavního města.

Poliklinika Vinohrady byla doposud spravována státem prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. Podle usnesení vlády z dubna loňského roku přešlo zařízení bezúplatně do vlastnictví Hlavního města Prahy k 1. 1. 2010.

„Městská část o polikliniku projevuje zájem již dlouho a jejím záměrem je v zařízení zachovat dosavadní služby. Zdravotnická péče tak zůstane občanům dlouhodobě zachována na místě a v podobě, jak jsou na ni zvyklí,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Milan Pešák. Podle něho se formálně převod na městskou část uskutečňuje změnou obecně závazné vyhlášky. Ta mimo jiné obsahuje i závazek městské části provozovat v budově po dobu 25 let zdravotnické zařízení.