Hlavní navigace

Pojišťovny bohatnou, Jurásková vidí katastrofu

Ludmila Hamplová

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková trvá na tom, že stát musí lékařům přidat peníze, jinak budou muset omezit péči.Informuje o tom server Aktuálně.cz Ministryně upozorňuje, že pojišťovny letos vyberou o 11–13 miliard méně oproti pojistným plánům. Ztráty jsou podle ní natolik závažné, že se mohou dotknout pacientů: „Mohlo by jít o oblasti individuálně nasmlouvané péče, to je režim, ve kterém se teď léčí hlavně onkologičtí a kardiologičtí pacienti,“ řekla Jurásková.

Doba čtení: do minuty

Ministryně zdravotnictví Dana Jurásková trvá na tom, že stát musí lékařům přidat peníze, jinak budou muset omezit péči.Informuje o tom server Aktuálně.cz

Ministryně upozorňuje, že pojišťovny letos vyberou o 11–13 miliard méně oproti pojistným plánům. Ztráty jsou podle ní natolik závažné, že se mohou dotknout pacientů: „Mohlo by jít o oblasti individuálně nasmlouvané péče, to je režim, ve kterém se teď léčí hlavně onkologičtí a kardiologičtí pacienti,“ řekla Jurásková.

Proto žádá zvýšení dotací zdravotníkům v příštím roce nejméně o osm miliard. Sociální demokraté přitom chtějí ještě o dvě miliardy navíc.