Hlavní navigace

Piknik v pražských parcích

24. 5. 2010

Sdílet

V evropských metropolích bývá piknikování poměrně běžné. Městské parky jsou od jara do podzimu plné lidí, kteří se rozhodli posvačit mezi stébly trávy. Městská část Praha 6 se rozhodla, že chce podobné aktivity podporovat a včera pořádala první pražský piknik. Každý návštěvník si mohl vyzvednout koš plný potravin, deku a začít piknikovat přímo v parku Ladronka. „Pokud bude ze strany občanů o takové akce zájem, pak bychom rádi z akce udělali tradici a pravidelně ji opakovali. Jde nám o to, aby…

V evropských metropolích bývá piknikování poměrně běžné. Městské parky jsou od jara do podzimu plné lidí, kteří se rozhodli posvačit mezi stébly trávy. Městská část Praha 6 se rozhodla, že chce podobné aktivity podporovat a včera pořádala první pražský piknik.

Každý návštěvník si mohl vyzvednout koš plný potravin, deku a začít piknikovat přímo v parku Ladronka. „Pokud bude ze strany občanů o takové akce zájem, pak bychom rádi z akce udělali tradici a pravidelně ji opakovali. Jde nám o to, aby park nebyl jen unikátní historicko-přírodní památkou, ale sloužil pro radost a rekreaci obyvatel města,“ řekl pražský primátor Pavel Bém.

Čtěte téma: Připravte si sushi po česku!

Hlavní město Praha chce v budoucnu ve spolupráci s konkrétní městskou částí připravovat pro Pražany další veřejné pikniky a dohnat svou kvalitou parků a společenského vyžití v nich města jako je Londýn nebo Vídeň, kde je velká tradice pikniků a rodiny zde mají skvělé podmínky k trávení volného času.

Čtěte také: Oběd v „nádražce“

Na Ladronce byl pro zájemce kromě piknikových košů připraven bohatý doprovodný program. Pražané mohli ochutnávat česká vína, nechat si namasírovat krční páteř či zahrát pétanque. Pro děti hlavní město Praha připravilo dětský koutek s řadou společenských her.

Zdroj: Informační server pražské radnice

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).