Hlavní navigace

Pařížská výstava vína byla pro česká a moravská vína úspěšná

Denisa Křížová

Letos na přelomu února a března se v Paříži již po patnácté konala prestižní mezinárodní soutěž Vinalies Internationales. Zhodnotit a obhájit vína na ni přijeli znalci vín z celého světa. Moravská a česká vína se v Paříži ujala a získala 9 zlatých a 36 stříbrných medailí. To ji v procentuální úspěšnosti řadí mezi první pětici zemí celé výstavy. Na přední místa v žebříčku úspěšnosti se dostaly vína z Francie, Španělska, Kanady, Švýcarska, Itálií a Portugalska.

Doba čtení: 1 minuta

Letos na přelomu února a března se v Paříži již po patnácté konala prestižní mezinárodní soutěž Vinalies Internationales. Zhodnotit a obhájit vína na ni přijeli znalci vín z celého světa.

Moravská a česká vína se v Paříži ujala a získala 9 zlatých a 36 stříbrných medailí. To ji v procentuální úspěšnosti řadí mezi první pětici zemí celé výstavy. Na přední místa v žebříčku úspěšnosti se dostaly vína z Francie, Španělska, Kanady, Švýcarska, Itálií a Portugalska.

O hodnocení se však všech 3032 vzorků vín z celého světa se postaralo 18 komisí sestavených z předních světových enologů, odborných novinářů a významných sommelierů. Na výstavu dorazilo i 114 zástupců z České republiky, kterým společnou účast většiny vín, včetně dopravy, organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum ve Valticích s podporou Vinařského fondu.