Hlavní navigace

Názor k článku Neschopným lékařům hrozilo až useknutí ruky od Erumy - škoda že to nefunguje i dnes... myslím, že...

  • 8. 11. 2015 23:55

    Erumy (neregistrovaný) ---.40.broadband9.iol.cz

    škoda že to nefunguje i dnes... myslím, že neznám jediného lékaře kterému by zůstaly obě ruce. Když obvoďačka nechá člověka s těžkým zánětem průdušek, aby se k ní čtyřikrát doplazil (a doporučí mu paralen a lehnout si), než ho s 42° horečkama odveze sanitka... jiný lékař znalecky usoudí, že je normální mít několik měsíců křeče a bolesti levé strany podbřišku... poslat člověka s migrénou na psychiatrii kde mu předepíšou jakási antipsychotika jejichž vedlejší účinky teď přetrvávají už několik let i přesto, že je kvůli nim po týdnu musel vysadit... jako zubař prohlásit, že má někdo absolutně zdravé zuby a "přehlédnout" na první pohled viditelnou díru v zubu... a další a další báječné zážitky, které jsem zažila.
    A to ani nemluvím o tom, že sehnat lékařskou pomoc v sobotu v noci je přinejmenším obtížné, když někdo není fyzicky schopný se přepravit do vzdálené, asi jediné nemocnice v kraji, kde by ho teoreticky mohli ošetřit (pod podmínkou pořádného větru v peněžence) a zavolat sanitku je o krk, protože riskovat, že to zhodnotí jako neakutní a platit pokutu za planý výjezd nebo "zbytečné blokování telefonní linky" si dnes člověk opravdu dovolit nemůže, když počítá každou korunu, aby měl alespoň na jídlo.
    Kde jsme, že zdravotnictví mělo lepší systém pomalu za opic a dneska, když někdo potřebuje doktora, tak je možná lepší si amatérsky provést trepanaci lebky a doufat, že to zabere, než mít 50% šanci, že se k tomu lékaři vůbec dostane včas a nebo že budou vědět co s ním?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).