Hlavní navigace

Mladé lékaře čekají lepší finanční podmínky

30. 4. 2010

Sdílet

Ministerstvo zdravotnictví ČR reaguje na požadavky odborné veřejnosti na změnu systému specializační přípravy mladých lékařů v České republice a připravuje v rámci dotačního programu na rezidenční místa některé zásadní změny. Ty by měly přinést mladým lékařům lepší podmínky při financování jejich specializačního vzdělávání – zejména se jedná o vyplácení dotací přímo na účet rezidenta, možnost využít dotaci v rámci základního kmene a možnost absolvování stáže v zahraničí. Zároveň vychází vstříc…

Ministerstvo zdravotnictví ČR reaguje na požadavky odborné veřejnosti na změnu systému specializační přípravy mladých lékařů v České republice a připravuje v rámci dotačního programu na rezidenční místa některé zásadní změny. Ty by měly přinést mladým lékařům lepší podmínky při financování jejich specializačního vzdělávání – zejména se jedná o vyplácení dotací přímo na účet rezidenta, možnost využít dotaci v rámci základního kmene a možnost absolvování stáže v zahraničí. Zároveň vychází vstříc také při zařazování lékařů do oboru prostřednictvím lékařských fakult.

„Zamýšlené úpravy jsou připravovány na základě dvouletých zkušeností s programem rezidenčních míst a na základě reakcí odborné veřejnosti na stávající model rezidenčních míst,“ vysvětluje ministryně zdravotnictví Dana Jurásková.

V rámci povinnosti rezidenta je nejen splnit všechny požadavky vzdělávacího programu a složit atestační zkoušku po době trvání specializačního vzdělávání zvýšeném o tři roky, ale také vykonávat zdravotnické povolání po dobu nejméně pěti let od data ukončení specializačního vzdělávání na území České republiky v oboru, ve kterém získal specializovanou způsobilost.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).