Hlavní navigace

Názor k článku Koronavirus a COVID-19: aktuální informace o přenosu, projevech či testování od anonym - Pokud se tvrdí, že cituji: "Rozhodně neplatí, že každý,...

 • 28. 2. 2020 13:34

  bez přezdívky

  Pokud se tvrdí, že cituji:
  "Rozhodně neplatí, že každý, kdo má teplotu a nějaké respirační potíže, trpí infekcí koronaviru!"

  je nutné doplnit o tvrzení:
  Rozhodně neplatí, že každý, kdo nemá žádné respirační potíže, není nakažen koronavirem"

  Tím není míněna jen inkubační doba, ale i velmi častý, bezpříznakový průběh nemoci.

  Na základě těchto dvou tvrzení lze jednoznačně vyhodnotit závěr, že se většina protiepidemických opatření naprosto míjí jakýmkoli účinkem.

  Zkrátka nemoc roznášejí ti, kteří, kteří nemají symptomy, naopak ti, kteří symptomy mají jsou neškodní i kdyby byli infekční, protože se k nim přistupuje jako potenciálně nebezpečným.
  Tím nechci nijak kritizovat osobní smysluplná bezpečnostní opatření. Jen je třeba odhadnout míru rizika a přizpůsobit chování. A hlavně nebrat vážně media, která nafukují rizika a nebezpečí nad únosnou míru.
  Nemoc není o nic nebezpečnější než chřipka, s kterou už žijeme po celé generace. Kromě toho Covid-19 se chová jako podmíněný patogen a sám o sobě nezpůsobuje závažné problémy.

  Vzhledem k tomu, že virus má jako receptor ACE2 , kterého mají bílí Evropané asi 5x méně než Číňané, jsou Evropané 5x odolnější proti nákaze.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).