Hlavní navigace

Kontrola bezpečnosti potravin s novým unikátním systémem

Sdílet

V uplynulých dnech byl do plného funkčního provozu uveden unikátní systém společnosti Aquasoft, umožňující detailní sledování kažého hospodářsky chovaného zvířete. Nese název Integrovaný zemědělský registr. Evropskou unií je systém považován za jeden z nejkvalitnějších systému svého druhu ze všech členských zemí EU. Společnost Aquasoft jej vyvinula pro Ministerstvo zemědělství právě kvůli kontrole přísných hygienických opatření, spojených s kontrolou masa a potravin. 

V uplynulých dnech byl do plného funkčního provozu uveden unikátní systém společnosti Aquasoft, umožňující detailní sledování kažého hospodářsky chovaného zvířete. Nese název Integrovaný zemědělský registr.

Evropskou unií je systém považován za jeden z nejkvalitnějších systému svého druhu ze všech členských zemí EU. Společnost Aquasoft jej vyvinula pro Ministerstvo zemědělství právě kvůli kontrole přísných hygienických opatření, spojených s kontrolou masa a potravin. 

Všechna hospodářsky chovaná zvířata musí být podle platné legislativy ČR a navazujících zákonů EU centrálně evidovaná. Týká se to jak jejich samotné existence, tak i přesunů, jako je prodej či nákup, ale také rozmnožování, kastrace a závěrečného poražení a zařazení do potravinového řetězce.

„Systém eviduje údaje o cca 60 000 aktivních chovatelích, cca 60 000 provozoven se zvířaty, cca 1 500 000 kusů živého skotu a další statisíce ostatních druhů zvířat,“ říká Petr Franc, generální ředitel Aquasoftu. 

Denně systém zpracovává více než 15 000 informací o dílčích pohybech hospodářských zvířat.

Více informací naleznete v tiskové zprávě.

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).