Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Když oběhnete lékárny, ušetříte desítky korun od brk - Před časem jsem koupil v lékárně několik volně...

 • 7. 4. 2012 6:44

  brk (neregistrovaný) 2002:5e71:c1--:----:----:----:----:----

  Před časem jsem koupil v lékárně několik volně prodejných léku za cca 700 Kč. Zdálo se mi to docela dost a tak jsem to doma porovnal s eshopy. Teoreticky jsem byl schopen ušetřit cca 140 Kč, ale když jsem k tomu připočítal poštovné, tak už to byla jen nějaká desetikoruna, což už se téměř nevyplatí. Navíc jsem nakupoval v lékárně, kterou mám nejblíž, takže kdybych absolvoval podobné kolečko, tak se dostanu možná ještě níž.

  Jeden z léku stál přes 300 Kč a na tom se dala ušetřit bezmála stokoruna, takže jsem dospěl v podstatě ke stejnému závěru - hlídat si ty dražší léky.

 • 7. 4. 2012 10:28

  Patrik Chrz

  Ano, poštovné tu výhodu levnějších léků v internetových lékárnách celkem zabíjí. Zde je ale vina i částečně na straně těch internetových lékáren, které zvláště u menších zásilek mohou místo drahého obchodního balíku využívat mnohem levnější doporučený dopis (který je pojištěn na pětikilo).

  Na druhou stranu některé internetové lékárny mají "výdejny", případně existuje síť nezávislých výdejen, které poskytují tuto službu různým e-shopům. Pokud tedy je člověk z většího města, je dobré si zjistit, jestli některá internetová lékárna i zde nemá onu výdejnu.

  Já jsem jednu takovou objevil asi 15 minut pěšky od mého bydliště.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).