Hlavní navigace

Názor k článku Kdo to v Brně polepuje potraviny v obchodech? od JB - To je vážně zajímavé ten pohled BBC, resp....

  • 1. 9. 2018 22:56

    JB

    To je vážně zajímavé ten pohled BBC, resp. Cocacoly na ekologii. Cena za převážení miliard litrů oslazené vody ve skle je neúnosně vysoká, takže je nutné ji vozit v PETkách. A co třeba vůbec nevozit tu vodu k pití po silnici? Že by jako přitekla stejnými trubkami, jako přitéká ta na koupání a splachování. Po silnici by se posílal jenom ten sirup nebo cukr. Anebo ještě lépe jen usušené bylinkové listy. To by kromě planety zachránilo také hromadu lidí od cukrovky, obezity a dalších limonádových nemocí.

    Přírodní zákonitosti říkají, že okurka bude méně vzácná a čerstvější tam, kde vyroste. Když ji chci mít stejně čerstvou a ještě levnější uprostřed velkoměsta, tak musím ty přírodní zákony nějak ohnout. To zvládneme například zabalením do plastu. Pak ale nezvládneme útěk lidí do velkoměst. Protože peníze se tam vydělají snáz a žrádlo je tam nakonec levnější než na venkově. Tak to zkusíme zachránit ohlodanou kostí (=dotací), aby na tom venkově ještě někdo zůstal a okurky do města posílal.

    Když se někdo vrátí myšlenkou na začátek, že by se přece jen ty zákony přírody mohly trochu respektovat, tak je z něj pomatený eko-terorista. Všechno přece zařídí zákony trhu. Tak uvidíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).