Hlavní navigace

Názor k článku (K)očkování proti zarděnkám – aneb ani tohle ještě nestačí? od Autor - MMR vakcína je úžasná jednou skutečností, její význam...

 • 15. 9. 2013 19:35

  Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  MMR vakcína je úžasná jednou skutečností, její význam se musí posuzovat jinak pro děvčata a jinak pro chlapce, a to hned ze dvou důvodů:

  1. Očkování proti zarděnkám, má význam (pokud jej vůbec má) jen u děvčat.

  2. Očkování proti příušnicím má význam (pokud jej vůbec má) pouze u chlapců, když se snaží předcházet komplikacím příušnic v adolescentním a ranně dospělém věku, kterými je především virový zánět varlat a hrozící sterilita.

  Pokud máte děvče, je tedy především rozumné odmítnout MMR vakcínu ve smyslu odmítnutí očkování proti příušnicím.

  Pokud máte děvče, je naprosto rozumné a pro vaše děvče mnohem výhodnější očkování proti zarděnkám až v předfertilním věku. Toto očkování u batolat prakticky nelze "neodmítnout". Tvrďte, že v zájmu vaší dcery a jejího plodu s ohledem na poklesy protilátek odmítáte očkování proti zarděnkám v batolecím věku, protože necháte dceru očkovat ve věku předfertilním. (Respektive buďme pragmatičtí, stačí to úplně až ve věku 17-19 let, pokud neočekáváte, že Vám dceru někdo "zbouchne" dříve.)

  Monovakcíny pravidelně existují a pravidelně nejsou dostupné na trzích těch nejzkorumpova­nějších členských států s mnohočetným povinným očkováním. To je politicky zajištěno právě proto, aby konkrétní protěžované polyvakcíny byly zkrátka "nezbytné" a také proto, aby tím byl chráněn absurdně hypertrofický systém 7mi a více povinných očkování. Všechno zde souvisí se vším a to jsou mechanismy, které si vzájemně poskytují nepřímou podporu.

  Monovakcína proti zarděnkám v současné době není na trhu v ČR. Je to velký problém (jak si ji obstarat a jak přimět lékaře k jejímu podání). Na toto téma určitě zařadím v budoucnu samostatný díl seriálu. Je to velmi zajímavé a závažné téma.