Hlavní navigace

Jak se vypořádat s povodní - praktické informace

21. 5. 2010

Sdílet

Ministerstva práce a sociálních věcí se snaží pomoci lidem postiženým povodní rychle se orientovat v sociální a pracovněprávní oblasti, která s živelní pohromou souvisí. Proto připravilo několik materiálů s praktickými informacemi. V publikaci a letáku najdete informace, jak řešit pracovněprávní důsledky povodní, například pokud byl váš zaměstnavatel postižen a musí vás převést na jinou práci nebo práci přerušit zcela, vyplácení mezd a další.

Ministerstva práce a sociálních věcí se snaží pomoci lidem postiženým povodní rychle se orientovat v sociální a pracovněprávní oblasti, která s živelní pohromou souvisí. Proto připravilo několik materiálů s praktickými informacemi.

V publikaci a letáku najdete informace, jak řešit pracovněprávní důsledky povodní, například pokud byl váš zaměstnavatel postižen a musí vás převést na jinou práci nebo práci přerušit zcela, vyplácení mezd a další.

Dále se zaměřuje na oblasti právních důsledků povodní v oblasti zaměstnanosti, na dávky pomoci v hmotné nouzi – mimořádnou okamžitou finanční pomoc, sociální pojištění, ztrátu dokladů, používání ochranných osobních prostředků.

Neopomíjí ani zdravotnické a hygienické informace a přidává důležité kontakty.

Všechny informace najdete na serveru MPSV.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).