Hlavní navigace

Hygienici zakázali pít vodu z vodovodu ve dvou zatopených lokalitách

1. 7. 2009

Sdílet

Hygienici zakázali používání pitné vody v Hodslavicích na Novojičínsku a v místní části Nového Jičína Straník. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Helena Šebáková. „V těchto místech je zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou cisternami prostřednictvím Severomoravských vodáren a kanalizací,“ uvedla Šebáková.

Hygienici zakázali používání pitné vody v Hodslavicích na Novojičínsku a v místní části Nového Jičína Straník. Agenturu Mediafax o tom v úterý informovala ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Helena Šebáková.

„V těchto místech je zajištěno náhradní zásobování pitnou vodou cisternami prostřednictvím Severomoravských vodáren a kanalizací,“ uvedla Šebáková.

Kanalizační síť v oblastech postižených povodní narušena nebyla, funguje i městská čistírna odpadních vod v Novém Jičíně.

Hygienici dále zkontrolovali dvě restaurace v zátopové oblasti a zakázali jejich provoz. Povolen byl až po jejich vyčištění, dezinfekci a likvidaci zaplavených potravin. Tři restaurace v Hodslavicích, ačkoliv nebyly zaplaveny, nesmějí otevřít, dokud nebude plně fungovat vodovod.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).