Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Farmářské trhy v rukou politiků od Karel - Moc tomu článku nerozumím. Vždycky jsem žil v...

 • 24. 9. 2010 9:51

  Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

  Moc tomu článku nerozumím. Vždycky jsem žil v tom, že město na trzích vydělává. Tak to znám z malých měst i z Brna. Prodejci si pronajímají místo, na kterém si pak postaví stánek a prodávají. Město tedy dostává peníze z pronájmu a jediné větší náklady přináší úklid. Nebo jsem to špatně pochopil a za výrazem "Farmářské trhy" se skrývá něco jiného než náměstí plné desítek prodavačů ovoce a zeleniny a tisíců lidí kupujících si brambory, švestky a dýně? Možná se za tím skrývá spíše veletrh, kam jsou pozváni pěstitelé z půlky Evropy? A prodávají tam traktory?

 • 25. 9. 2010 10:14

  Anna (neregistrovaný) ---.static.adsl.vol.cz

  Nové lokality na opravdovém trhy jsou v Praze minimálně (Náplavka), pominu-li okrajové části. Dělat trhy na Andělu, na Karlově náměstí, nebo v Dejvicích znamená buď nákladně místo upravit pro pořádání trhů -tak, aby vzniklo stabilní nové tržiště (Praha 2) nebo trhy bourat a stavět (Praha 6 a 5), pokud nechcete povolit vstup všem možným povozůma prapodivným stánkům a chcete, aby to nějak i vypadalo.
  Všechno chce čas - letošní rok byl pokus, ze kterého je jasné, že lidi o nakupování tohoto druhu mají zájem. Radnice se tomu jistě přizpůsobí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).