Hlavní navigace

Důvod návštěvy u gynekologa: výtok

Redakce

Mladé dívky chodí poprvé ke gynekologovi z mnoha důvodů – chtějí antikoncepci, mají problémy s menstruací nebo je trápí potíže, mezi které patří například výtok.  Jaké jsou jeho příčiny a co s tím, řeší server Ordinace.cz. Některé dívky donutí navštívit gynekologa zánět. Jde obvykle o nepříjemné poševní výtoky vyžadující antimikrobiální léčbu. V takové situaci rozhodně není na místě se stydět, poševní záněty nevznikají z nedostatečné hygieny a gynekologové jsou na jejich výskyt a léčbu zvyklí.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mladé dívky chodí poprvé ke gynekologovi z mnoha důvodů – chtějí antikoncepci, mají problémy s menstruací nebo je trápí potíže, mezi které patří například výtok. 

Jaké jsou jeho příčiny a co s tím, řeší server Ordinace.cz. Některé dívky donutí navštívit gynekologa zánět. Jde obvykle o nepříjemné poševní výtoky vyžadující antimikrobiální léčbu. V takové situaci rozhodně není na místě se stydět, poševní záněty nevznikají z nedostatečné hygieny a gynekologové jsou na jejich výskyt a léčbu zvyklí.

Diners_Vanoce2019

Záněty někdy naopak podporuje nadměrná hygiena. Pochva je orgán trvale osídlený určitými mikroorganismy a je-li rovnováha těchto mikroorganizmů narušena, ať už nadměrnou hygienou, nezdravým životním stylem, stresem, antibiotickou léčbou nebo ze zcela neznámých příčin, pak dochází k přemnožení „špatných“ organizmů a problémy jsou na světě. Léčbu výtoků není dobré zanedbávat, potíže se pak stávají chronickými a léčí se daleko obtížněji.

Zdroj: Ordinace.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).