Hlavní navigace

Názor k článku Dm drogerie doporučovala přidat do koupele silnou žíravinu. Omylem od anonym - Tam jsou dva problémy: 1. Dost možná se poraní...

 • 16. 5. 2019 11:33

  bez přezdívky

  Tam jsou dva problémy:

  1. Dost možná se poraní ošklivě už při výrobě. Někteří lidé nemají dost soudnosti a místo aby četli nálepku na lahvi, tak uvažují selským rozumem. A ten jim tady říká, že když se to pak sype do vany, kde se budou koupat, tak to není nic extra škodlivého. Zažil jsem člověka, co odvažoval hydroxid sodný na vývojku tak, že si ho nasypal trochu do ruky a pak teprve na váhu. Dělal to tak do doby, než jednou měl tu ruku vlhkou. Další věc je, že si lidé pak pořádně neumyjí ruce a promnou si oči. I jediné zrníčko hydroxidu sodného napáchá ohromné škody.

  2. Ona tam na chvíli vznikne dostatečná koncentrace na to, aby to člověka vážně poranilo. Zvrhne toho čtvrtinu do vany, kde už má trochu vody, a pak tam strčí ruku aby tím zamíchal. V tu chvíli je jedno, kolik litrů má vana, protože tou rukou máchá v místě, kde je to pořád ještě dost koncentrované.

  No a i když výsledná koncentrace nestačí na rozsáhlé poleptání, tak na některých místech těla to bude hodně nepříjemné. O to víc, pokud to pak špatně osprchují nebo použijí nevhodný kosmetický přípravek. A upřímně, lidé si právě ty nejcitlivější partie nijak zvlášť dobře nesprchují. Zeptejte se někdy nějakého proktologa.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).