Hlavní navigace

Další změny v placení poplatků u lékaře

Denisa Křížová

Prezident Václav Klaus podepsal novou novelu zákona o doplatcích ve zdravotnictví. Ta osvobozuje děti mladší 18 let od platby 30 korun za návštěvu u lékaře a zároveň jim a lidem nad 65 let snižuje ochranný limit na výdaje z 5000 na 2500 korun. Nově podle novelizovaného zákona nebudou žádné poplatky u lékaře platit děti z pěstounských rodin, obyvatelé ústavů a domovů pro seniory. Platit se také bude jen za tu položku na receptu, jejích doplatek je nižší než 30 korun. Zákon začne platit měsíc po…

Doba čtení: do minuty

Prezident Václav Klaus podepsal novou novelu zákona o doplatcích ve zdravotnictví. Ta osvobozuje děti mladší 18 let od platby 30 korun za návštěvu u lékaře a zároveň jim a lidem nad 65 let snižuje ochranný limit na výdaje z 5000 na 2500 korun.

Nově podle novelizovaného zákona nebudou žádné poplatky u lékaře platit děti z pěstounských rodin, obyvatelé ústavů a domovů pro seniory. Platit se také bude jen za tu položku na receptu, jejích doplatek je nižší než 30 korun. Zákon začne platit měsíc po svém vyhlášení.