Chlamydiemi prý trpí až 80 procent české populace

Chlamydiemi, bakteriální infekcí, která se přenáší pohlavním stykem, ale také jako kapénková infekce, může trpět až 80 procent české populace. S odvoláním na nejnovější průzkumy českých lékařů to ve svém hlavním zpravodajském pořadu Události uvedla Česká televize. Neléčené chlamydie mohou vést až k neplodnosti, při napadení plic k jejich vážnému poškození a doživotním následkům. Pokud chlamydie napadnou oči, může pacient u neléčené nemoci časem oslepnout. Většina praktických lékařů v České…

Chlamydie

Chlamydiemi, bakteriální infekcí, která se přenáší pohlavním stykem, ale také jako kapénková infekce, může trpět až 80 procent české populace. S odvoláním na nejnovější průzkumy českých lékařů to ve svém hlavním zpravodajském pořadu Události uvedla Česká televize.

Neléčené chlamydie mohou vést až k neplodnosti, při napadení plic k jejich vážnému poškození a doživotním následkům. Pokud chlamydie napadnou oči, může pacient u neléčené nemoci časem oslepnout. Většina praktických lékařů v České republice však odmítá na žádost pacientů testy na přítomnost chlamydií provádět, protože jsou poměrně drahé.

Test také trvá o něco déle než u obvyklých bakteriologických rozborů, přibližně jeden týden. Nemoc se může přenášet i z matky na dítě. Podle ČT je takto nakažena přibližně jedna pětina nově narozených dětí v Česku. Více v článku Chlamydie: nemoc, kterou máte, aniž o tom víte.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 12. 2009 1:26