Hlavní navigace

Českobudějovická nemocnice získá 83 milionů korun na lepší léčbu rakoviny

9. 7. 2009

Sdílet

Vybavení za 83 milionů korun získá již brzy onkologické centrum v nemocnici v Českých Budějovicích. Agenturu Mediafax o tom ve středu informoval mluvčí Jan Dušek. Krajské zařízení získalo pro onkologické centrum, které je jediným pracovištěm na jihu Čech, dotaci z Evropské unie. Prostředky půjdou na modernizaci vybavení oddělení. „V současné době už začala výběrová řízení na nákup přístrojů a dalšího vybavení," uvedl místopředseda představenstva nemocnice Jaroslav Novák.

Vybavení za 83 milionů korun získá již brzy onkologické centrum v nemocnici v Českých Budějovicích. Agenturu Mediafax o tom ve středu informoval mluvčí Jan Dušek.

Krajské zařízení získalo pro onkologické centrum, které je jediným pracovištěm na jihu Čech, dotaci z Evropské unie. Prostředky půjdou na modernizaci vybavení oddělení. „V současné době už začala výběrová řízení na nákup přístrojů a dalšího vybavení," uvedl místopředseda představenstva nemocnice Jaroslav Novák.

Prioritou pro onkologii je modernizace lineárního urychlovače. "Chceme, aby byl kompatibilní s tím novějším, což znamená, aby bylo na obou přístrojích možné provádět i nejnáročnější techniky ozařování našich pacientů,“ řekl Novák.

Novinkou bude i modernější technologie případy cytostatik, která pomáhají zastavovat bujení nádorových buněk v těle člověka. Ředění přípravků budou v nemocnici pomocí robotického systému. Jeho pořizovací cena je okolo 20 milionů korun.

Onkologické centrum získá i novou magnetickou resonanci za 31 milionů korun. Další techniku získá urologie a plicní a TBC oddělení pro léčbu a diagnostiku nádorových onemocnění, plicní a TBC. Finance dostane i patologie, kde se provádí rozbory včetně vyšetření odebraných nádorů. „Zde dostanou přístroj sloužící pro imunohistologii, který dokáže zpracovat velké množství nádorových vzorků od několika pacientů současně s menším počtem laborantek,“ dodal Jaroslav Novák.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).