Hlavní navigace

Baxter dokončil vakcínu proti chřipce, Česko ji nechce

6. 8. 2009

Sdílet

Americká společnost Baxter, která má svůj výrobní závod také v Bohumile na Kolínsku, vyvinula vakcínu proti prasečí chřipce a začala ji nabízet. Stalo se tak den poté, co ministryně zdravotnictví Dana Jurásková oznámila, že i Česko vakcíny proti viru A/H1N1 nakoupí. Předeslala ale, že to bude u některé ze dvou dalších zahraničních firem. Očkovací látku od společnosti Baxter ministerstvo nechce. Informuje o tom server Aktuálně.cz

Americká společnost Baxter, která má svůj výrobní závod také v Bohumile na Kolínsku, vyvinula vakcínu proti prasečí chřipce a začala ji nabízet.

Stalo se tak den poté, co ministryně zdravotnictví Dana Jurásková oznámila, že i Česko vakcíny proti viru A/H1N1 nakoupí. Předeslala ale, že to bude u některé ze dvou dalších zahraničních firem. Očkovací látku od společnosti Baxter ministerstvo nechce. Informuje o tom server Aktuálně.cz

„Koupíme vakcínu bezpečnou a registrovanou evropskou autoritou. Od výrobce, který se ve smlouvě zaváže mimo jiné k tomu, že ponese odpovědnost za vakcínu i případné její vedlejší účinky. To ale Baxter nezaručil,“ řekla Jurásková.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).