Hlavní navigace

Názor k článku Banán samotář je neprodejné zboží od thr - A vy si myslíte, že (například) ve Španělsku...

  • 24. 10. 2014 12:23

    thr

    A vy si myslíte, že (například) ve Španělsku jim zelenina roste jen dokonalá? Kdepak, je to především o přebírání již u zemědělce a pak v obchodu, takže to pak vypadá lépe. Koneckonců v ČR se to děje také, když koupíte v Makru přepravku slušných českých jablek (opravdu českých, žádné překrucování), tak jsou také jedno jak druhé, ale těžko věřit, že takto opravdu vypadala všechna. Holt se to přebere, část dá na průmyslové zpracování (v horším případě vyhodí) a ta pěkná se prodají k jídlu.
    Sám mám docela slušnou úrodu vlastních jablek a samozřejmě postupuji také takhle - pěkná na jídlo, horší k nastrouhání na štrúdl, případě do odšťavňovače :-)

    Víte, oni v diskusích je spousta "hrdinů", kteří se chlubí tím, jak preferují raději ovoce či zeleninu nedokonalou. Kolik z nich ale v obchodě, když se jim nabídne hromada "nepřebraných" jablek bude přednostně vybírat ta "méně hezká", anebo to alespoň bude brát opravdu bez výběru? Asi nikdo, že? A pak to nutně skončí tak, že po chvíli prodeje zbydou z přepravce jen ta ošklivá, která nikdo chtít nebude...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).