Hlavní navigace

Znojemské historické vinobraní se letos spojí s Pálavským

[Tisková zpráva] Pořadatelé letos chtějí také důrazněji dohlédnout na styl stánků, nabízené zboží a oblečení trhovců v historických tržnicích.

Sdílet

Ve dnech 11. a 12. září se centrum města Znojma, za podpory Vinařského fondu, opět promění v místo oslav vína, historických kostýmů a všeobecného veselí. Pořadatelé se letos navíc rozhodli svou akci propojit s Pálavským vinobraním v Mikulově. Na obě vinobraní tak bude návštěvníkům stačit jedna vstupenka.

Nejvýraznější změnou oproti minulému ročníku je propojení znojemského a mikulovského vinobraní. V prodeji bude zvýhodněné vstupenky na oba festivaly vína, připraveny jsou společné interaktivní webové stránky a zvláštní vlakové spojení pro dopravu návštěvníků z Moravy a Vysočiny. Oblíbený noční a odpolední historický průvod s více než čtyřmi stovkami postav letos navíc ozvláštní exotická zvířata.  

Pořadatelé letos chtějí také důrazněji dohlédnout na styl stánků, nabízené zboží a oblečení trhovců v historických tržnicích. „Bude to jedna z podmínek při zajištění obsazení jednotlivých stánků tradičních trhů. Kostýmové vybavení všech účinkujících i prodávajících bude nutností. Velký důraz budeme klást na stylovost komparsu, aby nebyl narušen celkový dojem středověké doby,“ říká Oto Mašek, ředitel Znojemské Besedy , která zajišťuje pořádání oslav.

Znojemské vinobraní je tradičně spjato s vystoupením velkého počtu hudebníků a ani letošek nebude výjimkou. Na akci vystoupí interpreti Petr Bende, Jakub Smolík, Vladimír Hron, Těžkej Pokondr, Čechomor, Zdeněk Izer, Wabi Daněk, Jaroslav Uhlíř, Walda Gang, Meky Žbirka nebo Helena Vondráčková. Návštěvníci vinobraní se mohou těšit i na program a stánky na nově zrekonstruovaném Horním náměstí. Nově se z Louckého kláštera na prostranství u hradeb v Horním parku přestěhují rytířské turnaje

V minulém roce našlo cestu na největší tuzemskou oslavu historie a vína zhruba osmdesát tisíc návštěvníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).