Hlavní navigace

Zlepšení léčby diabetu

[Tisková zpráva] SPOLEČNOST MEDTRONIC ZAČALA VE 49 ZEMÍCH SVĚTA NABÍZET SYSTÉM KONTINUÁLNÍHO MONITOROVÁNÍ GLYKÉMIE NOVÉ GENERACE PRO POKROČILÝ MANAGEMENT DIABETU – Systém iPro™2 Professional CGM poskytuje snadnou kontrolu nad hladinou cukru v krvi, nedosažitelnou standardními metodami.

Sdílet

Společnost Medtronic, Inc. (NYSE:MDT) oznámila, že její systém iPro™2 Professional CGM pro průběžné monitorování glykémie byl představen ve 49 zemích světa. Systém je určen lékařům pro zlepšení léčby diabetu. Tento zjednodušený avšak zdokonalený systém CGM čtvrté generace pomáhá tím, že detekuje výkyvy hladiny glukózy oběma směry, které mohou způsobit vážné zdravotní komplikace, a které tradiční testy A1C (zjištění průměrného množství glukózy v krvi za poslední 2 – 3 měsíce) ani měření glukometrem často nedokáže odhalit.

Diskutujte o nemoci

Cukrovka (Diabetes mellitus) v databázi nemocí. 

Systém iPro2 Professional CGM získal známku shody s evropskými předpisy CE (Conformité Européenne). Po získání příslušných místních povolení plánuje společnost Medtronic uvést iPro2 Professional CGM v dalších 22 zemích světa. Celkový počet tak dosáhne 71, přičemž v USA již byla podána žádost o schválení Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

„Dosud nebylo tak snadné odhalit dříve nedetekovatelné fluktuace glykémie a pochopit jejich příčiny. Díky těmto informacím je možné lépe rozhodovat o léčbě a zlepšovat tak kvalitu života pacientů,“ řekla Francine Kaufman, M.D., hlavní lékařka a viceprezidentka pro globální lékařské, klinické a zdravotnické záležitosti divize Diabetes společnosti Medtronic. „Kromě toho se systém iPro2 Professional CGM rychle aplikuje a poskytuje lékařům informace, které mohou využít ke vzdělávání pacientů o léčbě a změnách životního stylu, které mohou zlepšit jejich zdravotní stav a kvalitu života.“

Čtěte také: Těhotenská cukrovka je vážné varování 

Test na cukrovku považuje mnoho těhotných za zbytečný. Neuvědomují si ale, jakému riziku se vystavují. Neléčená cukrovka ohrožuje nejen je, ale i dítě. Opravdové nebezpečí přijde až po letech.

Používání systému iPro2 Professional CGM nové generace je snadné pro lékaře i pacienty. Systém se skládá z jednorázového glukózového senzoru a malého přístroje pro automatické zaznamenávání dat. Systém se jednoduše zavádí a podstatně snižuje množství času potřebného pro zahájení terapie. K nastavení není zapotřebí počítač, pacient přístroj žádným způsobem neovládá a jeho zaškolení je velmi snadné a rychlé. Pacienti při běžných každodenních činnostech na těle nosí malý, lehký a vodovzdorný přístroj a pravidelně dochází ke svému lékaři pro vyhodnocení údajů.

Lékař informace uložené v přístroji jednoduše nahraje pomocí „chytré“ základnové stanice do počítače vybaveného novým softwarem CareLinkTM iPro, což je plně integrovaná webová platforma pro snadné vyhodnocení dat z iPro2 Professional CGM. Lékaři mohou k aplikaci přistupovat i vzdáleně z jakéhokoli počítače přes internet. Zprávy s průběžnými informacemi o vývoji hladiny glukózy jsou přehledně uspořádané a zachycují důležité trendy, jako jsou hyperglykemické a hypoglykemické příhody, které mohou posloužit k rozhodování o dalším postupu léčby. Zprávy jsou užitečné i pro vzdělávání pacientů a jejich motivování ke změnám v přístupu k léčbě tím, že se seznámí s účinky konkrétních potravin, cvičení, stresu a léků na hladinu glukózy.

„Ve Spojených státech je o profesionální systém CGM velký zájem, protože lékařům poskytuje nejlepší informace, na jejichž základě mohou zlepšovat výsledky léčby. Uvedení systému iPro2 nové generace je pro nás významná událost, protože dále rozšiřuje možnosti léčby diabetu, přičemž jeho používání je bezkonkurenčně snadné pro lékaře i pacienty,” říká Katie Szyman, prezident divize Diabetes a senior viceprezident společnosti Medtronic. 

K tématu: Každé druhé ženě hrozí cukrovka. Nejste to právě vy?

Denně u nás zemře padesát lidí jen kvůli cukrovce. A bohužel, nejnovější studie genů českých žen ukázala, že dědičné riziko, že cukrovkou onemocní, si nese téměř každá druhá žena. A to je nebývale vysoké číslo! Ženy by měly na vyšetření jednou ročně.

O systému iPro2 Professional CGM

Systém iPro2 Professional CGM pomocí miniaturního senzoru provádí 288 měření hladiny glukózy za 24 hodin. Data se ze systému přenáší do počítače vybaveného softwarem CareLink iPro pro vyhodnocení lékařem.

O divizi Diabetes společnosti Medtronic

Divize Diabetes společnosti Medtronic (www.medtronic­diabetes.com) je nejvýznamnější světový dodavatel řešení pro management diabetu včetně integrovaných systémů, inzulínových pump, systémů kontinuálního monitorování glykémie a specializovaného softwaru na podporu léčby diabetu. Poskytuje také špičkové nepřetržité služby podpory pacientům i lékařům. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).