Hlavní navigace

Zimní stadion na Štvanici byl uzavřen

[Tisková zpráva] (Magistrát hl. m. Prahy) Radní hl. m. Prahy Aleksandra Udženija iniciovala na podnět České televize kontrolu zimního stadionu Štvanice městským statikem a Stavebním úřadem pro Prahu 7. Důsledkem toho bylo jeho okamžité zavření z bezpečnostních důvodů.

Sdílet

Na základě osobní páteční návštěvy příslušné radní provedl kontrolu nemovitosti v pondělí 10. ledna 2011 městský statik a Stavební úřad Městské části Praha 7 a radní Udženija jednala se zástupcem Občanského sdružení APeX-Club. Stavební úřad Městské části Prahy 7 stadion s okamžitou platností dnes uzavřel, propadla se totiž střecha. O této skutečnosti hl. město Praha nebylo od nájemce vůbec informováno.

„V první řadě jde o bezpečnost návštěvníků, mezi nimiž jsou také děti. Budu iniciovat jednání s legislativním odborem o možných právních krocích tak, abychom zjistili, kdo je za současný rizikový stav odpovědný,“ řekla pražská radní pro oblast majetku a podpory podnikání Aleksandra Udženija.

Nájemce měl ve smlouvě, že má zajistit správu, provoz a údržbu objektu. Nájemní smlouva byla uzavřena 19. 10. 1998 na dobu neurčitou a k 30. 6. 2008 byla smlouva vypovězena. Bohužel nájemce tuto výpověď neakceptoval s odůvodněním, že ukončení smlouvy je neplatné. Poté proběhlo několik soudních sporů. Podle posledního rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 7 ze dne 2. 9. 2010 má nájemce prostory vyklidit a vyklizený objekt předat hlavnímu městu. Občanské sdružení se ale odvolalo k Městskému soudu.

„Když se řekne Štvanice, tak každý Pražan ji má spojenou se dvěma sporty – hokejem a tenisem. Udělám vše pro to, aby tyto dva sporty na Štvanici zůstaly,“ doplnila radní Udženija.

Tento týden ještě městský statik prověří další podklady o nemovitosti, hasiči ve středu provedou kontrolu čpavkového hospodářství a příští týden se chce radní Udženija setkat na jednání se společností ME­RIDIANSPA ŠTVANICE, a.s., která má smluvně ostrov od roku 2000 v zápůjčce s tím, že má revitalizovat veškerou zeleň a vybudovat sportovně volnočasový multifunkční objekt.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).