Hlavní navigace

Zdravý dětský nápoj už je v první základní škole, oceňují ho i experti

Praha/Havlíčkův Brod* - V golfovém klubu Erpet na pražském Smíchově byl v pondělí 30. března pokřtěný první školní automat se zdravými nápoji ISOline, který poputuje do soukromé Základní školy Klíč v České Lípě.

Sdílet

Společnost ISOline ve spolupráci s nadačním fondem Prevence připravila během pěti let program Zdravá škola s cílem zavést zdravý pitný režim mladých lidí do základních škol po celé republice. Ve spolupráci s předními odborníky ve zdravotnictví a experty na výživu usilují o snížení rizik spojených s nadměrným příjmem slazených nápojů.

Stravovací návyky získáváme už od útlého mládí, proto je potřeba řešit tento problém na úrovni základních škol, které v současné době oslovujeme a nabízíme jim náš program, vysvětluje prezident nadačního fondu Prevence Petr Kment, bývalý český vrcholový sportovec a bronzový medailista z Olympijských her v Mexiku z roku 1968. Podle zprávy Americké akademie pediatrů totiž hrozí každému třetímu dítěti nadváha v důsledku nesprávného stravování a nejčastější zdravotní problémy jsou spojené právě s nadměrným příjmem slazených nápojů.

Slazené nápoje dětem chutnají a nejnáročnějším úkolem tak pro nás bylo vytvořit zdravý, ale zároveň dobrý nápoj. Chuť každého nápoje jsme testovali a mohu zodpovědně říci, že dětem opravdu chutná, říká ředitel společnosti ISOline Robert Mička, který v současné době jedná se základními školami v Praze, Českém Krumlově, Hradci Králové a v dalších městech o umístění nápojových automatů.

Program Zdravá škola nadchl také některé odborníky ze zdravotnických oborů, kteří vydali nápojům ISOline certifikační osvědčení. Zakladatelka agentury Stop obezitě Iva Málková ocenila nízkou energetickou hodnotu nápoje, který se hodí jako vhodný doplněk stravy i u obezních dětí. Imunolog Josef Richter pozitivně zhodnotil mimo jiné jeho vliv na kazivost zubů. U klasických nápojů běžně dostupných ve školních automatech se rapidně zvyšuje riziko zubního kazu, ale výsledky testů nápoje ISOline prokázaly, že i v tomto směru jsou bezkonkurenčně nejlepší.  Kladně hodnotí program Zdravá škola také Luboš Olejár, prezident Svazu pacientů České republiky, který na prezentaci společnosti projekt podpořil a přislíbil pomoc při zavádění projektu do škol.

Kontakt:

Ing. Robert Mička                                                          PaedDr. Petr Kment

ISOline EU, s. r. o.                                                            Nadační fond Prevence

Roháče z Dubé 1053                                                         Steinerova 603/14

58001 Havlíčkův Brod                                                       14900 Praha 4—Háje

Tel.: +420 569 424 461–2                                                  E-mail: info@prevencenf.cz

Fax: +420 569 424 4­63                                                     Web: www.prevencenf.cz

E-mail: coolschool@isoline.cz                                             

Web: www.isoline.cz, www.imunoline.eu                          

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).