Hlavní navigace

Zahrajte si na cestovatele v minizoo

[Tisková zpráva] (DDMHMP) Rádi byste se po vzoru Zikmunda a Hanzelky podívali do dalekých končin, ale není čas ani peníze? Se Stanicí přírodovědců můžete cestovat aspoň virtuálně ještě dnes odpoledne.

Sdílet

I v letošním roce se opět můžete těšit na pravidelné přírodovědně cestopisné přednášky a promítání ostřílených cestovatelů, botaniků a geologů.

Tyto akce jsou určeny všem zájemcům z řad široké veřejnosti a účast na programu je pro všechny návštěvníky zdarma. Celý cestovatelský cyklus zahájíme již 7. ledna. v 16 hodin, kdy můžete navštívit magický Island.

Prohlédnete si živá zvířata z dalekých zemí

Pokračovat se bude 25. února přednáškou Rumunsko – Banát aneb putování do krajiny 19. století. Na řadu přijde také ostrov lemurů a baobabů – Madagaskar, který můžete  s dalšími cestovateli prozkoumat 25. března.

Další nová dobrodružství budou následovat i v dalších měsících v průběhu celého roku 2011.  

Přednášky probíhají na pražském Smíchově v krásném prostředí Stanice přírodovědců, která funguje jako minizoo. Návštěvníci, kteří se k nám přijdou podívat, zde naleznou botanickou zahradu, skleníky a terária, která jsou domovem velkého množství plazů. Na vlastní oči si tak můžete prohlédnout živočišné druhy ze zemí, o kterých uslyšíte v rámci přednášek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).