Hlavní navigace

Za hubnutí do plavek ženy utrácejí jako před krizí

[Tisková zpráva] Navzdory krizi i letos lidé utrácejí stejně jako v jiných letech za přípravky na hubnutí, konkrétně je to 1200 korun na objednávku. Osm z deseti nakupujících jsou ženy, on-line obrat za poslední dva roky vzrostl 10×.

Sdílet

Ať už si o krizi a chuti zákazníků utrácet za nákupy říkají ekonomičtí odborníci cokoli, touha žen vypadat sexy v plavkách není ani letos o nic menší. „Průměrná cena objednávky za přípravky na hubnutí je 1200 korun,“ říká šéf internetové lékárny DocSimon.cz doktor Jan Bureš. „Lidé utrácejí stejně jako v předchozích letech,“ potvrzuje internetový lékárník.

Největším hitem sezóny je známá pilulka Alli. „Nový přípravek Alli zabraňuje vstřebávání tuků a vyžaduje dietu s vynecháním nebo alespoň omezením tuků. Jinak hrozí akutní průjmová příhoda,“ varuje doktor Bureš. „Jsem přesvědčen, že spousta uživatelů Alli měla tuto zkušenost,“ dodává šéf lékárny.

Odborník varuje před nejčastější chybou při užívání produktů určených ke snížení tělesné hmotnosti. „Zcela jistě je to gaučové hubnutí – žádná úprava jídelníčku, žádný pohyb a pocit, že tableta vše vyřeší. Bez pohybu a redukce příjmu se hubne těžko,“ popisuje doktor Bureš.

Čtěte téma: Jak si při hubnutí pochutnat a zároveň nepřibrat?

Znáte to. Držíte dietu, ale nezhubnete. Máme pro vás vysvětlení. Hubnete špatně. 

Mezi nejžádanějšími přípravky je letos i další novinka, unikátní ústní sprej Hoodia. „Spolehlivě snižuje chuť k jídlu. Po vstříknutí roztoku do úst totiž nemáte chuť vůbec na nic,“ vysvětluje lékárník. Třetím nejprodávanějším přípravkem je Lipoxal, který intenzivně odbourává podkožní tuk a působí zejména v rizikových partiích.

Přípravky na hubnutí na internetu častěji kupují ženy než muži. „Osm z deseti nakupujících jsou ženy,“ potvrzuje doktor Bureš. Lidé si také stále více zvykají nakupovat on-line. „Za poslední dva roky naše tržby vzrostly desetinásobně,“ potvrzuje šéf internetové lékárny DocSimon.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).