Hlavní navigace

Z Mistrovství světa ve veslování do 23 let v Račicích

[Tisková zpráva] Na Mistrovství světa ve veslování sportovců do 23 let v Račicích na Litoměřicku byli také náměstek hejtmanky Arno Fišera a radní Jana Ryšánková, která rovněž zahájila jménem hejtmanky Jany Vaňhové v sobotu 25. července slavnostní večer v kongresovém centru v Litoměřicích při příležitosti konání této sportovní akce.

Sdílet

Před třiadvaceti lety zažil areál pro kanoisty v Račicích premiéru a od té doby hostil již desetitisíce sportovců na vrcholných evropských nebo světových sportovních soutěžích. V roce 1986 se zde konalo juniorské mistrovství světa, v roce 1993 Mistrovství světa seniorů a v roce 2002 FISA Masters Regatta. Využívají jej rovněž sportovní rybáři, adrenalinoví sportovci na dračích lodích, vodní modeláři a po jeho březích jezdí rovněž i cyklisté nebo in-line bruslaři. Letošní rekordní účast, jak v počtu přihlášených závodníků, tak i v počtu zemí, byl skvělou zprávou a zároveň nejlepší pozvánkou ke sledování vynikajících závodů. Skifařka Jitka Antošová se v Račicích stala mistryní světa ve veslování kategorie do 23 let. Jediná česká finalistka závod suverénně vyhrála a získala již čtvrtou medaili na šampionátu této věkové kategorie.

Mistrovství světa do 23 let se konalo popáté a Antošová se počtvrté prosadila na medailové pozice. Je jednoznačně nejúspěšnější veslařkou historie. Antošová byla hlavní favoritkou skifu a roli potvrzovala již od čtvrteční rozjížďky. Zajistila si přímý postup do semifinále, které v sobotu jasně vyhrála, a nezaváhala ani o den později. V cíli druhou Estonku Kaisu Pajusaluovou porazila téměř o deset vteřin. Němka Carina Bärová, která měla být hlavní sokyní české favoritky, dostala před polovinou tratě křeč do ruky a úplně „vytočila“ loď ze směru jízdy. I přes tento problém ale nakonec dojela třetí.

Za Ústecký kraj sportovce přijeli podpořit náměstek hejtmanky Arno Fišera a radní Jana Ryšánková, která potvrdila, že v Račicích není poprvé a zúčastňuje se pravidelně závodů zde pořádaných. Členka krajské rady také zahájila jménem hejtmanky Jany Vaňhové v předvečer finále, v sobotu 25. července, slavnostní večer v kongresovém centru v Litoměřicích při příležitosti konání této sportovní akce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).