Hlavní navigace

Webové stránky s informacemi o diabetu

[Tisková zpráva] Diabetes mellitus neboli úplavice cukrová, čili cukrovka je závažné endokrinní onemocnění způsobující poruchu látkové přeměny. Je to onemocnění nevyléčitelné, ale vhodnou životosprávou a medikací je možné dlouhodobě tlumit jeho projevy a následky.

Sdílet

Stále rostoucí počet diabetických pacientů nám připomíná, že stojíme na prahu epidemie diabetu. To je důvodem proč byly spuštěny nové internetové stránky www.zivotsdia­betem.cz, které poskytují pacientům i jejich rodinám užitečné rady, jak lépe žít s onemocněním

Diabetes mellitus neboli úplavice cukrová, čili cukrovka je závažné endokrinní onemocnění způsobující poruchu látkové přeměny. Je to onemocnění nevyléčitelné, ale vhodnou životosprávou a medikací je možné dlouhodobě tlumit jeho projevy a následky. Je charakterizováno dlouhodobým zvýšením glykémie, tedy hladiny cukru v krvi. Příčinou cukrovky je porucha vylučování inzulinu, jeho nedostatečný účinek nebo kombinace obou faktorů. .

Pokud lidem do jejich života zasáhne diabetes mellitus, znamená to pro ně velkou změnu. K lepšímu zvládnutí je potřeba onemocnění porozumět. Dobrým vodítkem mohou být právě stránky www.zivotsdia­betem.cz. Nalezneme zde například to, jak probíhá diagnóza diabetu, co je to hypoglykémie a hyperglykémie, jaké komplikace jsou s cukrovkou spojené. Pro nově diagnostikované pacienty mohou být přínosné rady, jak se s diagnózou cukrovky vyrovnat a jak zvládat naléhavé situace, které onemocnění přináší. Nechybí ani část věnovaná tomu, jaké možnosti mají pacienti při léčbě cukrovky.

Řadu dalších informací získají pacienti, a nejen oni, v části nejčastějších otázek. Ty se snaží odpovědět na otázky týkající se onemocnění, jaký vliv má diabetes na naše tělo, celkový zdravotní stav, ale zabývá se i otázkou vlivu onemocnění na rodinné příslušníky či osoby blízké, pečující o diabetika.

Společnost Eli Lilly se v oblasti diabetologie věnuje řadě edukačních aktivit, jak pro odborníky, tak širokou veřejnost. Pro pacienty je k dispozici bezplatná telefonní poradna DiaLinka 800 112 122, kde 12 hodin každý den v týdnu odborníci odpovídají na dotazy zaměřené na aplikaci inzulínu perem. V rámci Lilly University pořádá vzdělávací akce pro zdravotní sestry, které jsou zařazené do celoživotního vzdělávání a ukončené certifikací. Výjimečný koncept nabízí v péči pro pacienty. V rámci programu DiaPartner vybudovala síť edukačních sester, které na žádost lékaře školí pacienty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).