Hlavní navigace

VZP vyráží na turné mezi vysokoškoláky, aby podpořila dárcovství krve

[Tisková zpráva] Putování po vysokých školách, jehož cílem je informovat vysokoškoláky o dárcovství krve, začne již na konci září.

Sdílet

TO DÁŠ! Tak zní netradiční název netradiční kampaně na podporu dárcovství krve, která odstartuje na podzim mezi vysokoškoláky a jejímž generálním partnerem se stala Všeobecná zdravotní pojišťovna. První zastávkou bude Vysoká škola báňská v Ostravě. Tváří projektu se stal písničkář Tomáš Klus.

Putování po vysokých školách, jehož cílem je informovat vysokoškoláky o dárcovství krve, začne již na konci září. Všeobecná zdravotní pojišťovna se stala generálním partnerem projektu s názvem TO DÁŠ!, jehož posláním je přesvědčit nenásilnou formou mladé lidi, že by měli darovat krev, pokud to jejich zdravotní stav umožňuje. Tváří projektu se stal písničkář Tomáš Klus, který vystoupí 25. září na tiskové konferenci v Ostravě, kde turné také o pár dní později začne. Z Vysoké školy báňské pak informační pojízdná kampaň poputuje do Opavy a následně pak do Olomouce a Zlína. Další vysoké školy jsou v jednání. Součástí programu jsou odborné přednášky zaměřené na problematiku dárcovství. Jsou pojaté interaktivní formou, nebudou chybět ani zajímavé statistické údaje, info spoty a distribuce letáků a brožurek mezi studenty. Přednášky zpestří recitál Tomáše Kluse.

Záměrem kampaně je studentům připomenout, že krev je životodárná tekutina, kterou nelze ničím nahradit a nedá se uměle vyrobit. V České republice přijme každý člověk za svůj život v průměru 4× krevní transfuzi a 12× přípravek vyrobený z lidské krve. Bez dostatečného množství zásob krve se nelze obejít zejména při těžkých úrazech, dopravních nehodách, operacích, transplantacích orgánů, porodních komplikacích a v řadě dalších případů. Všechny tyto lékařské zákroky by nebyly možné bez dobrovolných bezpříspěvkových dárců krve – ti dávají plnou krev či plazmu nebo další součásti krve ze své svobodné vůle, aniž by za to dostali jakoukoli peněžní odměnu. V Česku připadají na populaci necelá tři procenta dárců krve, což je výrazně méně než v jiných zemích Evropské unie.

Všeobecná zdravotní pojišťovna si pomoci dárců krve velice váží a nezapomíná na ně – svým pojištěncům, kteří jsou několikanásobnými bezpříspěvkovými dárci krve a kostní dřeně, nabízí zvýhodněné cestovní pojištění. Dárci mohou získat až 35 dní pojištění léčebných výloh do zahraničí zdarma. Mohou také využít zvýhodněné sazby ročního pojištění léčebných výloh do zahraničí na opakované výjezdy.

Pro více informací se kromě infolinky 844 117 777 a webových stránek www.vzp.cz můžete obrátit na širokou síť kontaktních míst, jejichž seznam naleznete na www.vzp.cz/pobocky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).