Hlavní navigace

Výrobci léčiv chtějí společně hledat lék na cukrovku

[Tisková zpráva] (Boehringer Ingelheim, Eli Lilly) Cukrovka je natolik rychle se šířící onemocnění, že se jí přezdívá nová epidemie třetího tisíciletí. Dvě farmaceutické firmy nyní spojily své síly, aby na nemoc hledaly léky.

Sdílet

Společnost Boehringer Ingelheim a Eli Lilly se rozhodly spojit své síly ve vývoji a uvedení do prodeje čtyř nadějných produktů, které jsou ve středních či pozdních fázích testování. Cílem tohoto partnerství je nalezení takových řešení pro léčbu diabetu, která by byla účinnou odpovědí na rostoucí celosvětovou epidemii cukrovky.

čtěte také: Každé druhé ženě hrozí cukrovka

Strategické spojenectví obou společností orientovaných na výzkum se v současné době týká dvou sloučenin vyvíjených Lilly a dvou látek společnosti Boehringer. Dohoda také zahrnuje možnost společného dokončení vývoje další sloučeniny, která je  právě ve druhé fázi klinického hodnocení.

V Česku cukrovkou trpí už 800 tisíc lidí a lékaři odhadují, že dalších zhruba 200 tisíc lidí o své nemoci neví. Každý rok lékaři odhalí tuto diagnózu u několika desítek tisíc dalších pacientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).