Hlavní navigace

Vstupte s dětmi do světa divadla

[Tisková zpráva] (SMART Communication) Divadelní svět zblízka můžete se svými dětmi poznat, pokud vyrazíte na Pražské Quadrinnale. Už teď si v kalendáří zatrhněte červeně měsíc červen.

Sdílet

Kabinet kuriozit těžící z imaginace a bezprostřednosti nejmenších umělců, tvůrčí dílny, dobrodružná hra vedoucí výstavními expozicemi či cena Dětských návštěvníků – to vše dětem nabídne největší přehlídka mezinárodního divadla v Česku Pražské Quadriennale.

Ta se koná mezi 16. a 26. červnem. V rámci tradiční sekce dětem chystají organizátoři do Veletržního paláce rozsáhlý program pro rodiny s dětmi a pro žáky ve věku od mateřských až po střední školy.

Vytvořte si dětmi vlastní kuriozitu

Školy i jednotlivci naleznou detailní informace a přihlášky na www.pqdetem.cz nebo na www.pq.cz.

Právě školám poskytne quadrinnale možnost být více než jen běžnými návštěvníky výstavy – nabízí jim příležitost stát se jejími spoluautory, komentátory i vystavovateli. Již od února se budou moci zapojit do projektu, který vyústí ve společnou instalaci Kabinet kuriozit.

V roce 2007 byl námětem instalace Český kabát a vystavené kostýmy žáků z celé České republiky jen potvrdily, že kreativita a fantazie dětí je bezbřehá a může být inspirací i pro odborníky. I proto jsme letos zvolili téma Kabinet kuriozit – je to inspirativní a hravé téma, které ponechává velký prostor pro vlastní představivost a tvořivost,“ vysvětluje Martina Svobodová, kurátorka PQ dětem.

Pro rodiče s dětmi, které se projektu pro školy nezúčastní, bude ve Veletržním paláci připravena prostorná a vybavená dílna. V ní si budou moci vyrobit svou kuriozitu a přidat ji do společné instalace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).