Hlavní navigace

Vinextra a Růženka - špičková vína za rozumné ceny

Špičkové moravské víno už nemusíte hledat pouze ve vybraných vinotékách. Společnost Nové Vinařství, která již několik let udává trend modernímu tuzemskému vinařství, udělala významný krok směrem k běžnému spotřebiteli.

Sdílet

Špičkové moravské víno už nemusíte hledat pouze ve vybraných vinotékách. Společnost Nové Vinařství, která již několik let udává trend modernímu tuzemskému vinařství, udělala významný krok směrem k běžnému spotřebiteli. Vytvořila totiž dvě řady zajímavých vín, které prostřednictvím dostupné sítě obchodních domů TESCO nabídne široké veřejnosti. A to za velmi příjemné ceny.

Milovníci kvalitního vína se mohou těšit na novinku s názvem Vinextra, která v sobě skrývá tři moderní vína založená na odrůdě Ryzlink vlašský, hvězdné odrůdě domácích vinařů. „Vína s originálními názvy 33, 66 a 99, které udávají množství odrůdy Ryzlinku vlašského, upoutají nejen svou skvělou chutí, ale také moderním designem a luxusními skleněnými uzávěry, které se v obchodních řetězcích běžně nevyskytují,“ vysvětluje unikátní projekt ředitel společnosti Nové Vinařství Marek Špalek. Vína z řady Vinextra budou stát od 149 do 199 korun.

Naopak řadu výtečných růžových vín s názvem Moravská Růženka už mohla veřejnost ochutnat v loňském roce. A je třeba připomenout, že Růženka vybojovala nejen řadu medailí z významných vinařských soutěží, ale rychle si získala i přízeň široké veřejnosti. Za tajemstvím úspěchu Moravské Růženky stojí především skvělý poměr vysoké kvality za velmi příznivou cenu, který z ní udělal tu nejlepší volbu pro posezení na vyhřáté terase či pro stále oblíbenější letní grilování.

V letošním roce se předpokládá mohutný nárůst zájmu o růžová vína. A Růženka se vrací hned v pěti odrůdách. Na trhu se objeví růžová vína připravovaná z odrůd Merlotu, Cabernetu Sauvignon, Rulandského modrého, Frankovky a Svatovavřineckého.  Konečné ceny se budou pohybovat od 89 do 99 korun, což je ve srovnání se světovou i tuzemskou nabídkou naprosto bezkonkurenční cena. Obě řady vín připravilo Nové Vinařství se svou sesterskou společností Beskyd Fryčovice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).