Hlavní navigace

Vinařské Litoměřice letos již po sedmé

Výstavy se zúčastní okolo 70 vystavovatelů a k ochutnání a prodeji bude připraveno více jak 1500 vzorků vín.

Sdílet

Letošní sedmý ročník výstavy vín pod názvem Vinařské Litoměřice 2009 se bude konat ve dnech 17. – 18. dubna v litoměřickém Domě kultury. V rámci výstavy proběhnou odborné semináře Víno a zdraví a Víno a pokrmy, na kterých vystoupí odborníci z řad lékařů. Výstava se koná za podpory Vinařského fondu, který současně také finančně podpořil účast jednotlivých vystavujících vinařství.

„Výstava odstartuje v pátek 17. dubna desátou hodinou. Ve 13 hodin se mohou návštěvníci těšit na seminář Víno a zdraví, kde se dozví zajímavé souvislosti a od 16 hodin začne za přítomnosti významných hostů slavnostní ceremoniál. Sobotní program jsme tematicky zaměřili na víno a pokrmy. Po celou dobu výstavy bude hrát cimbálová muzika Slovácko ml. v čele s Jožkou Šmukařem,“ shrnuje program ředitel výstavy MUDr. Pavel Kacerovský. Výstavy se zúčastní okolo 70 vystavovatelů a k ochutnání a prodeji bude připraveno více jak 1500 vzorků vín.

Odborných seminářů se zúčastní řada českých lékařů a specialistů, například  Prof. MUDr. Jan Žaloudík, CSc., Prof. MUDr. Milan Šamánek, DrSc., Prof. MUDr. Richard Rokyta, DrSc., Doc. MUDr. Radim Uzel, CSc. a jiní významní odborníci.  Záštitu nad výstavou převzal předseda Senátu Přemysl Sobotka, místopředseda vlády Alexandr Vondra, ministr zemědělství Petr Gandalovič, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, předseda zemědělského výboru PS Jiří Papež, primátor města Ústí nad Labem Jan Kubata a starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč. Výstava je zařazena do kulturních akcí při předsednictví ČR v Evropské unii.

Samotné výstavě předcházela 26. března soutěž českých, moravských a zahraničních vín, které se v Litoměřicích zúčastnilo rekordních 555 soutěžních vzorků od 93 výrobců, které hodnotilo 75 degustátorů z ČR a SR. Letos mezi oceněnými vzorky převládají mladá vína. Absolutním šampionem se stal Sauvignon 2007, pozdní sběr Vinařství Pavlov.

Pro více informací, prosím, kontaktujte:

Jakub Fürst, Omnimedia Public Relations, s.r.o.                                                               

E-mail: j.furst@omnimedia.cz                                

Tel.:   +420 221 419 220

Adresa: Jeseniova 51, 130 00, Praha 3

Radim Michalec, ORTOPEDICKÉ CENTRUM s.r.o.

E-mail: michalec@ortopedicke-centrum.cz

Tel.: +420 739 630 748

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).