Hlavní navigace

V Ústí se poběží první ročník 1/2maratonu

[Tisková zpráva] Společnost tempo team prague s.r.o. oznamuje pořádání prvního ročníku ústeckého 1/2maratonu.

Sdílet

Po úspěšném prvním ročníku Volkswagen Olomouckého 1/2Maratonu, kterého se ve všech disciplínách účastnilo téměř 2 500 běžců, společnost tempo team prague s.r.o. („tempo team“) oznamuje pořádání prvního ročníku Ústeckého 1/2Maratonu, který se bude konat v neděli 18. září 2011 v centru severočeské metropole Ústí nad Labem.

Ačkoliv je trasa závodu stále ještě ve fázi přípravy, pořadatelé plánují, že by ji měly tvořit dva okruhy, které běžcům i divákům nabídnou atraktivní podívanou: start a cíl závodu na Mírovém náměstí, běh v ulicích města i úsek pod hradem Střekov a podél řeky Labe s výhledem na zámeček Větruše.

Doprovodný program zahrnuje závod na 10 km, štafetový běh a nesoutěžní rodinný běh 4,5 km, které jsou určeny především pro místní obyvatele.

Přečtěte si: Seriál Lenoch maratoncem

Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru společnosti tempo team, k pořádání Ústeckého 1/2Maratonu uvedl:

„Po loňském úspěchu Volkswagen Olomouckého 1/2Maratonu bylo pro tempo team přirozeným krokem uspořádat nový závod v dalším z malebných krajů České republiky, kterým kraj Ústecký bezesporu je. Díky iniciativě a velké podpoře ze strany vedení města se zde začíná budovat tradice prestižního mezinárodního závodu.“

V rámci všech běhů Ústeckého 1/2Maratonu pořadatelé očekávají účast 1 500 běžců, přičemž nemalou část z tohoto počtu by měli tvořit obyvatelé měst severních Čech. Město je také vzdálené necelou hodinu jízdy autem od Drážďan, a tak by Ústecký 1/2Maraton mohl sloužit mnoha běžcům z Německa jako ideální příprava na nadcházející Drážďanský maraton.

„Doufáme, že podstatnou část startovního pole obsadí běžci ze severu Čech, ale také, že závod přiláká vytrvalce z ostatních krajů České republiky, a dokonce i některé ze sousedního Německa. Úspěch závodu bude záležet rovněž na tom, jak jej přijmou Ústečané. Pevně však věříme, že běžcům vytvoří stejně vynikající atmosféru, jakou jsme zažili při loňském Volkswagen Olomouckém 1/2Maratonu.“ dodává Capalbo.

Cílem pořadatelů do budoucna je, stejně jako v případě Volkswagen Olomouckého 1/2Maratonu, získat pro závod prestižní ocenění IAAF Road Race Silver Label.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).