Hlavní navigace

V Pardubicích poběží s kočárkem herec z Ordinace v růžové zahradě

[Tisková zpráva] Herec Roman Zach známý především ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a primátor hlavního města perníku Jaroslav Deml se vedle sebe postaví na start charitativního závodu Běh pro život, který v sobotu 20. června dorazí na Pernštýnské náměstí do Pardubic. Letošní pětidílná série závodů má za sebou už tři běhy v Plzni, Brně a Ostravě, kde se dohromady vybralo na děti s rakovinou už přes půl milionů korun

Sdílet

"Běh pro život výrazným způsobem pomůže s realizací projektu domácí péče. Ta u nás bohužel stále není považována za standard a není hrazená ze zdravotního pojištění. Proto je potřeba pro komplexní onkologickou péči neustále shánět podporu veřejnosti,“ říká topmodelka Martina Šmuková, prezidentka Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, kterému letos připadne výtěžek z celé charitativní akce.

Podle Šmukové každá částka v řádech několika stovek korun pomůže pořídit například jednorázovou kyslíkovou masku pro domácí péči, podložky proti proleženinám pro nepohyblivé pacienty a další potřebné pomůcky.

„Cílem domácí péče je vytvoření a vybavení skupiny lékařů a sester, kteří v kteroukoli denní i noční dobu na výzvu rodiče navštíví nemocné dítě doma bez nutnosti hospitalizace,“ dodává Šmuková.

Předchozí běhy se setkaly u veřejnosti s velkým úspěchem. Zúčastnilo se jich na dva tisíce lidí, kteří tak na Krtka přispěli částkou přesahující půl milionů korun. Pardubický běh bude pod patronátem herce Romana Zacha, který poběží společně s jedenáctiměsíční dcerou Agátou v kočárku a čtyřletým synem Prokopem. Začátek celé akce je v 13.30, samotný běh startuje v 15.00 a čtyřkilometrový okruh je vhodný jak pro seniory a dospělé, tak pro rodiče s dětmi v každém věku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).