Hlavní navigace

V České republice byl potvrzen druhý případ chřipky A/H1N1

[Tisková zpráva] Jedná se o druhý izolovaný případ importované infekce na území České republiky, který není v současné době nijak překvapující.

Sdílet

Dne 4. června v dopoledních hodinách byl Národní referenční laboratoří pro chřipku potvrzen výskyt druhého případu infekce virem chřipky A/H1N1.

Pozitivně testovanou je dospělá žena, která přicestovala ze Spojených států amerických (Arizona) zpět do České republiky dne 27. května. Dva dny po příjezdu se u pacientky objevily první příznaky a dne 29. května se pro zhoršování obtíží (bolesti svalů, teplota) dostavila na Kliniku infekčních chorob FN Brno, kde byla hospitalizována.

Pacientce byla preventivně nasazena léčba preparátem Tamiflu (neuplynulo více než 48 hodin od prvních příznaků) a před nasazením antivirotik byl zajištěn odběr materiálu na virologické vyšetření. Průběh onemocnění byl lehký. Dne 2. června byla pacientka bez klinických obtíží propuštěna do domácího ošetřování.

Jedná se o druhý izolovaný případ importované infekce na území České republiky, který není v současné době nijak překvapující. Z epidemiologického i léčebného hlediska je situace řešena standardním postupem.

Pro více informací kontaktujte Ministerstvo zdravotnictví ČR, tel.: 224 972 166

Odbor komunikace s veřejností, e-mail: tis@mzcr.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).