Hlavní navigace

Už pět let učíme lidi plavat jako ryby

[Tisková zpráva] Chomutov - 26.6. to bude 5 let, co se v České republice pořádají kurzy plavání Metodou úplného ponoření, metodiky Total Immersion, která ve světe funguje už téměř 20 let.

Sdílet

„Původně jsem vůbec neměl záměr pořádat plavecké kurzy,“ říká Tomáš Vojtěchovský, zakladatel Totálního plavání (http://www.to­talniplavani.cz, který MUP do Česka přivedl. „Chtěl jsem jen vytvořit www stránky a seznámit lidi u nás s MUP. Velký zájem o výuku však vedl k tomu, že jsem se pustil do pořádání kurzů.“

Podle Metody úplného ponoření se lidé učí plavat jako ryby. To znamená využívat pro plavání nejen ruce a nohy, jak se tradičně učí, ale celé tělo, hlavně středovou část, tedy břišní a zádové svaly. To jsou partie, které má většina sedavě pracujících ochablé a působí bolesti zad.

„Ryba nemá ani ruce, ani nohy, přitom nejrychlejší ryba dokáže plavat stejně rychle jako běhá gepard. Jak je to možné? Pohybuje se tak rychle kvůli přirozené schopnosti minimalizovat odpor vody a využívá vlnění těla,“ vysvětluje Tomáš Vojtěchovský.

„Snažíme se proto těchto ‚rybích‘ principů využít i při výuce lidí (dospělých i dětí). Kdo to zvládne (a naučit se to může každý), plave pak s elegancí, lehkostí a jen malou námahou.“

Více informací o Totálním plavání a Metodě úplného ponoření naleznete na http://www.to­talniplavani.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).