Hlavní navigace

Učení on-line

[Tisková zpráva] (www.ucenionline.com) Pedagogický počin roku 2010

Sdílet

Vzdělávací portál Učení on-line www.ucenionline.com obdržel pochvalu od Mensy a Centra nadání. Zakladatel Robert Neubert obdržel certifikát Pedagogický počin roku 2010 za portál Učení on-line.

Učení online je portál na bázi výměny informací mezi dětmi-učiteli-rodiči. Funguje tak, že do označené schránky může kdokoliv zaslat příspěvek, tj. dokument, hru, audio, video, radu, týkající se libovolného předmětu základní školy a za to jsou mu připsány kredity na jeho konto , na základě kterých si může stahovat příspěvky ostatních . Tím se automaticky množí obsah portálu a vzniká základní zdroj učebních podkladů.

Nadstavbou portálu jsou služby jako videopřednášky, inteligentní software úkoly, jež poskytuje školám komunikaci po intranetu, zasílání elektronických úkolů, on-line testy nebo motivační systém. To vše je školám poskytováno zdarma.

Nově se na portálu v příštím roce připravuje revoluční aplikace iBoards, která pracuje na principu sociální sítě s výukovým charakterem. Ta by měla změnit pohled na dosavadní způsob výuky a ulehčit žákům i učitelům synchronizaci zdrojových informací mezi jednotlivými školami.

www.ucenionli­ne.com

Vzdělávací portál Učení on-line funguje od roku 2008. V tuto chvíli je na něho napojeno 2 884 především základních škol. Poskytuje výměnu informací i komunikační SW mezi učitel-žák-rodič.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).