Hlavní navigace

Trénink mozku s pomocí počítače HAPPYneuron Brain Jogging

[Tisková zpráva] Brain Jogging nám pomůže udržet mentální výkonnost z mladších let a je tak možná jediným lékem proti stárnutí, který přináší měřitelné výsledky

Sdílet

Kdo se dnes připravuje na stáří po vzoru svých rodičů, bude v závěru svého života trpět – materiálně, sociálně, zdravotně, psychicky. Jediná individuální strategie, která má smysl, je pracovat na sobě, na svém zdraví a na svých možnostech a schopnostech. Klíčovým problémem stárnutí už zhruba od 40 let věku je slábnutí tzv. kognitivních funkcí, například paměti, koncentrace, pozornosti, rychlosti myšlení či vizuálně-prostorové orientace. A právě tyto funkce je nyní možné efektivně trénovat pomocí počítačových her vytvořených neuropsychology.

Výsledkem může být zlepšení šancí na získání zaměstnání po padesátce, udržení řidičského průkazu po sedmdesátce a prodloužení samostatnosti a bezpečí v pozdějších letech. Tak může tento na software zásadně ovlivnit kvalitu života lidí nad 50 let a seniorům ušetřit mnohá zranění způsobená například pádem v důsledku nepozornosti. Testy v nezávislých laboratořích prokázaly, že cvičením HAPPYneuron lze za několik set odehraných her v průběhu dvou měsíců zvýšit výkonnost v dílčích kognitivních funkcích o 15 až 25%, což v praxi odpovídá výkonnosti člověka mladšího o deset let. HAPPYneuron Brain Jogging je u nás prvním reálným prostředkem k tomu, abychom mohli sami ovlivňovat to, jak rychle a přesně funguje naše hlava.

Software je dílem francouzské firmy Scientific Brain Training a vznikl pod vedením uznávaného neuropsychologa dr. Bernarda Croisila. Firma eviduje na 60 miliónů odehraných her v USA, Británii, Francii, Německu, Japonsku, Brazílii – a nyní v ČR, kde je jejím partnerem firma ALPELEPHANT. HAPPYneuron je v češtině na CD a je tak dostupný všem stárnoucím lidem u nás.

Více na Brainjogging.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).