Hlavní navigace

Tradiční čínská medicína léčí moderní nemoci

[Tisková zpráva] V Praze v těchto dnech probíhá Kongres tradiční čínské medicíny s podtitulem „Nemoci 3. tisíciletí a jejich léčba pomocí tradiční čínské medicíny“.

Sdílet

Organizátorem kongresu je Československá Sinobiologická společnost a 1. škola tradiční čínské medicíny dále Česká lékařská akupunkturní společnost. Kongres je zároveň oslavou 20. výročí existence této školy čínské medicíny  v České republice.

1. škola tradiční čínské medicíny byla založena na podzim roku 1990. Za uplynulých dvacet let pomohla svými zkušenostmi s výukou a praxí tisícům lékařů, praktiků i laiků objevit východní cestu léčby a prevence civilizačních nemocí.

Tradiční čínská medicína

Čínská medicína, dědictví starověké Číny, je jedním z vzácných příkladů lékařství, které přežilo v živé tradici několik tisíciletí. Díky této neporušené kontinuitě patří mezi komplexní systémy lékařského myšlení a umožňuje tak nalézat odpovědi na zdravotní problémy, se kterými se setkáváme v moderní společnosti.

Od svého počátku přistupovala čínská medicína k člověku z hlediska pohybu a rovnováhy v rámci snahy chápat zákonitosti a jejich souvislosti. Zásady, jimiž se tradiční čínská medicína řídí, pocházejí z přírodního studia člověka, jeho okolí i vztahu mezi nimi a popisují fyziologické funkce i patologické projevy, které zůstávají u všech lidských bytostí stejné, rovněž umožňují zohlednit různé způsoby života nejen v Číně, ale i u nás.

Mezi hlavní léčebné metody tradiční čínské medicíny patří fytoterapie, akupunktura, masáže, cvičení a dietetika. Pro praktiky všech směrů je již v České a Slovenské republice zajištěno materiální zabezpečení jak kvalitními bylinami a směsmi, tak i akupunkturními jehlami a dietními produkty.

Tradiční čínská medicína má vlastní diagnostický systém zdokonalovaný a ověřovaný stovkami generací po několik tisíc let. Hlavní předností tohoto systému, založeného na jednotné filozofické koncepci taoismu, je možnost předcházet rozvoji onemocnění vyvažováním dvou protikladných složek v těle, které tak směřuje k dosažení potřebné rovnováhy a harmonie.

www.cinskamedi­cina.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).